نگاهی نزدیک به خودروی رولز رویس مدل فانتوم 2018 به همراه مشخصات و تصاویر

یک‌شنبه 8 مرداد 1396
خودرو
هشتمین نسل از خودروی فانتوم کمپانی رولز-رویس به دنیای ما انسان ها وارد شد
اتومبیل فانتوم 2018 که شباهت زیادی به مدل های قبلی خانواده خود دارد، اما با این تفاوت که از قدرت بیشتر، طراحی هنری‌تر و مدرن‌تر بهره می برد.
جایلز تیلور، مدیر طراحی رولز-رویس در این خصوص عنوان می کند:"ما به نتیجه رسیدیم که می بایست فانتوم را به مدرن‌ترین ویژگی های مجهز کنیم و این نیاز به خوبی برای این خودرو حس می شد. ما با عرضه مدل 2048، انرژی بیشتری را به رگ های این خودرو تزریق کنیم."
اگرچه این خودرو، طراحی کاملا جدیدی را به خود گرفت، اما همچنان به تاریخ 92 ساله این کمپانی وابسته است و با اولین نگاه می توان به این مسئله پی برد. با این حال، طراحان رولز-رویس جلوپنجره این خودرو را کمی بالاتر آوردند و آن را با خطوطی که در امتداد کاپوت ماشین مشاهده می شود، یکپارچه کردند. با این تغییر، مجسمه Spirit of Ecstasy حدود یک و نیم اینچ بالاتر آمد و چراغ های جلو نیز به شکل مربعی طراحی شده اند.
خطوط جدیدی بر روی قسمت کناری بدنه خودرو مشاهده می شوند که بر جذابیت های بصری این خودرو اضافه کرده است. خط بالایی از کاپوت شروع می شود و تا بالای دستگیره درب خودرو تمام می شود. خط بعدی نیز از بالای چرخ جلویی تا قبل از چرخ عقب خودرو کشیده شده است. در قسمت پشتی خودرو نیز، جای پلاک خودرو بزرگ‌تر شده و سقف نیز همانند مدل های کوپه طراحی شده است و بالاخره لاستیک های 22 اینچی (55 سانتیمتری) نیز بر جذابیت های فانتوم 2018 اضافه کرده است.در زیر کاپوت این ماشین، یک موتور 6.75 لیتری V-12 با دو توربوشارژ مشاههد می شود که قادر به تولید 563 اسب بخار نیرو و 453 نیوتن بر متر گشتاور است. گفتنی است موتور مدل سال قبل فانتوم، تنها ۴۵۳اسب بخار نیرو تولید می کرد و گشتاور آن نیز برابر با 531 نیوتن بر متر عنوان شده بود. فانتوم 2018 از گیربکس هشت سرعته اتوماتیک بهره می بردو قادر است ظرف 5.4 ثانیه، سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند. 
نکته مهم در مورد این 
خودرو این است که فانتوم ۲۰۱۸، از معماری جدیدی برخوردار است که موجب برتری آن نسبت به سایر مدل های رولز-رویس می شود. به گفته این شرکت، فریم فضایی تمامی آلومینیومی این خودرو، تا ۳۰ برابر مقاوم تر از نمونه های به کار رفته در مدل های سال های گذشته فانتوم است و قادر به جادادن پیشرانه های متفاوتی در خود است که می توان در مدل های نسل بعد این خودرو از آن بهره برد. این معماری جدید، علاوه بر افزایش مقاومت، کاهش وزن خودرو و ارتقای راحتی سرنشینان در حین رانندگی را نیز به دنبال خواهد داشت.
همچنین، در این خودرو از نسل جدید سیستم تعلیق هوا، سیستم چهار چرخ متحرک، محور جلویی دومحوره و محور پشتی پنج لینک استفاده شده است. گفته می شود که سروصدای فانتوم 2018، در حین رانندگی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، حدود 10 درصد کمتر از مدل سال گذشته است که این امر در عایق بندی بهتر در جذب صدا و استفاده از لاستیک های کم سروصداتر نهفته است.


بخش قابل توجهی از افراد تصورشان این است که فانتوم 2018 را بیشتر مناسب آن دسته از افرادیست که دوست دارند به عنوان یک مسافر درون خودرو بنشینند، تا راننده آن. شوفر این خوردرو می تواند پس از سوار شدن سرنشینان، با تپ کردن بر روی سنسوری که بر روی دستگیره بیرونی درب تعبیه شده، درب را قفل کند. سرنشینان این خودرو نیز می توانند با فشار دادن دکمه مخصوص، درب های جلو و عقب خود را از داخل قفل کنند.
و اما در خصوص فضای داخلی خودرو باید گفت به محض ورود به داخل کابین، اولین چیزی که توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد، «گالری» جدید به کار رفته در این خودروست. گالری در واقع، یک مجموعه تصاویر هنری است که در زیر یک تکه شیشه قرار گرفته و در امتداد عرض داشبورد کشیده شده است. نکته جالب اینجاست که افراد می توانند با توجه به سلیقه خود، از میان کارهای هنری موجود، بهترین اثر را انتخاب کنند. رولز-رویس در این زمینه از مجموعه کارهای هنری متفاوتی استفاده کرده که از جمله آن ها می توان به مواردی همچون عکس های نقاشی شده با رنگ روغن، طرح های انتزاعی و نقشه ای سه بعدی از DNA مالک خودرو اشاره کرد. در مجموع، می توان گفت که ظاهر کلی این خودرو در مقایسه با مدل های قبلی فانتوم، با تغییراتی همراه بوده و به نوعی، شاهد به روزتر شدن خودرو شده ایم. همچنین برخی از ابزارهای اندازه گیری از حالت فیزیکی به دیجیتالی تغییر پیدا کردند.
فانتوم جدید نیز همانند اعضای پیشین متعلق به این خانواده، از ویژگی Starlight Headliner بهره می برد، اما با این تفاوت که در مدل 2018، اندازه آن کمی بزرگ‌تر شده است. همچنین، رولز-رویس گزینه های متعددی را برای انتخاب صندلی خودرو، پیش روی خریداران قرار می دهد. در قسمت پشتی، یک کنسول مرکزی و میزهای کوچک و مانیتورهایی در این قسمت تعبیه شده اند که تنها با زدن یک دکمه، آماده استفاده می شوند. علاوه بر قابلیت گرمایشی صندلی ها، رولز-رویس این ویژگی را در دسته تعبیه شده بر روی درب های عقبی، کنسول جلویی مرکزی، ستون C و همچنین، دسته ای که در وسط خودرو قرار دارد، استفاده کرده است که می تواند برای سرنشینان کاربردی باشد. قابلیت های امنیتی فانتوم 2018 نیز در نوع خود جالب توجه است به طوری که تفاوتی نمی کند که به عنوان راننده در خودرو بنشینید، یا مسافر؛ چراکه خیالتان از ایمنی خودرو به دلیل ویژگی هایی همچون سیستم هشدار برخورد، سیستم هشدار خودروهای مجاور، نمایشگر تعبیه شده در بالای سر، اکتیو کروز کنترل، هشدار خروج از لاین و مواردی از این قبیل راحت خواهد بود

رولز-رویس فانتوم 2018 با بهره‌مندی از موتوری قدرتمندتر و طراحی شیک‌تر، از تمامی مدل های قدیمی خود مدرن‌تر است و حس رانندگی با یک خودروی امروزی تمام عیار را به سرنشینان می بخشد. رولز-رویس از گذشته یعنی سال 2003 تاکنون، همواره یک هدف را دنبال کرده و آن چیزی نبوده جز فراهم کردن تجربه ای راحت و فراموش نشدنی از نشستن در خودروهای این شرکت


 قیمت به روز انواع خودرو در بازار ایران را اینجا ببینیدنظرات کاربران در مورد نگاهی نزدیک به خودروی رولز رویس مدل فانتوم 2018 به همراه مشخصات و تصاویر


* الزامی
* الزامی
برگزیده ها