سری آیفون 16 اپل با دکمه کپچر عرضه می‌شود
چهارشنبه 5 مهر 1402
موبايل
علاوه بر دکمه ضبط، گفته می‌شود سری آیفون 16 یک دکمه خازنی دیگر با نام دکمه اکشن خواهد دشت.
آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس چند هفته پیش با رو نمایی خود از یک ویژگی جدید با نام دکمه اکشن پرده برداشتند. این دکمه جایگزین دکمه کناری می‌شود که تا قبل از این به منظور رفتن به حالت بی صدا مورد استفاده قرار می‌گرفت که این بار می‌تواند چندین عملکرد دیگر را در خود جای دهد. هر چند، بنابر گفته‌های سایت MacRumors، سری آیفون 16 که سال آینده عرضه می‌شود نیز با یک دکمه خازنی عرضه می‌شود که در بین خود اپلی‌ها با نام  "دکمه کپچر" یا به فارسی دکمه ضبط شناخته می‌شود و نام پروژه آن «نُوا» می‌باشد.

این نشریه ادعا می‌کند که این دکمه خازنی در سمت راست قاب آن، جایی که دکمه روشن و خاموش تعبیه شده است، البته کمی پایین‌تر، دقیقا نزدیک بریدگی mmWave در مدل‌های آیفون 15، قرار خواهد گرفت. و از آنجایی که دکمه ثبت در جایی قرار می‌گیرد که برش mmWave قرار دارد، دومی به سمت چپ قاب، زیر دکمه های صدا منتقل می‌شود.

هدف از قرار دادن دکمه ضبط هنوز مشخص نیست، اما انتظار ما این است که دقیقا مثل دکمه هوم در آیفون SE، که در آن از فشار دادن یک دکمه فیزیکی جلوگیری می‌کرد کار کند. این منبع همچنین ادعا می‌کند که دکمه ضبط دارای حسگر نیرو نیز خواهد بود. علاوه بر این، برخلاف دکمه Action که فقط در آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس وجود دارد، دکمه ضبط در کل سری آیفون 16 وجود دارد، به این معنی که مدل های عادی و پلاس نیز این ویژگی را خواهند داشت.
این نشریه می‌گوید که اپل همچنین مدل‌هایی را بدون دکمه ضبط در مرحله طراحی سخت افزاری به‌عنوان یک نسخه جایگزین ساخته است تا اگر همه چیز طبق روال عادی پیش نرفت به سرعت آن را وارد بازار کند و جایگزین کند.

علاوه بر دکمه ضبط، گفته می‌شود سری آیفون 16 یک دکمه خازنی دیگر با نام دکمه اکشن خواهد دشت که قرار است تحت پروژه‌ای به نام «اطلس» به بهره برداری برسد. طراحی آن مشابه دکمه ضبط خواهد بود و برای این که دکمه قابلیت لمسی داشته باشد از فشار سنج و موتورهای ریلاکتنس  استفاده می کند.

به علاوه شنیده‌ها حاکی از آن است که برآمدگی دوربین آیفون 16 به مانند آیفون 12 با آرایش عمودی بازطراحی خواهد شد. آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس به ترتیب دارای صفحه نمایش 6.3 و 6.9 اینچی خواهند بود که 0.2 اینچ بزرگتر از نسخه‌های قبلی آنها است.

با این حال، تمام اطلاعاتی که به آن پرداختیم بر اساس مدل‌های پیش‌تولید است و از آنجایی که طراحی آیفون 16 هنوز نهایی نشده است، این احتمال که محصول نهایی تغییر کند یا با پیش‌بینی‌ها کملاً متفاوت باشد همیشه وجود دارد.

نظرات کاربران در مورد سری آیفون 16 اپل با دکمه کپچر عرضه می‌شود


* الزامی
* الزامی