اپل واچ ایکس با بدنه، بند و سنسورهای جدید، بزرگترین ارتقاء تا حال حاضر

یک‌شنبه 29 مرداد 1402
موبايل
نمایشگر microLED، سنسور فشار خون و سیستم عامل watchOS 10
اپل آماده می‌شود سری  اپل واچ 9 خود را عرضه کند، هر چند که شنیده‌ها و پیش‌بینی‌های تحلیلگران تاکنون نشان می‌دهند که این ساعت‌های جدید اساساً تغییر خاصی نسبت به مدل‌های 2022 ندارند. مارک گورمن از بلومبرگ می‌گوید که سری 9 «جزئی‌ترین ارتقا در تاریخ این محصول قطعاً همین ساعت خواهد بود».

تنها چیز جدیدی که به اپل واچ‌های جدید اضافه شده است چیپست سریعتر و رنگ های جدیدتر و متنوع است، حال ممکن است کمی بیشتر یا کمی کمتر که اصلا تغییر انچنانی به شمار نمی‌آید. اگر 2022 یک ساعت خریداری کرده اید، نخواهید توانست دلیلی برای ارتقا آن پیدا کنید. و این داستان هر سال تکرار می‌شود، لذا به نظر می‌رسد در حال حاضر در درون اپل یک بحث جدی در مورد زمان رونمایی از نسل‌های جدید ساعت‌ها در حال شکل گیری است به این نحو که فاصله زمانی طولانی‌تر بین ارتقاء، اما ارتقاهای قابل توجه‌تر.

این احتمال وجود دارد که اپل به چرخه ارتقا سالانه ادامه دهد، به این دلیل که بیشتر در تلاش است کاربران را از سایر برندهای ساعت هوشمند برای خود برباید تا اینکه به کیفیت ارتقا هر ساله اپل واچ دقت کند.
نسل دهم در راه است و البته اپل قصد دارد نام آن را «Watch X» بگذارد. به گفته گورمن، برخلاف سری 9، X بزرگترین ارتقا در تاریخ اپل واچ خواهد بود. این مدل با سیستم عامل watchOS 10 ارتقا می‌یابد، به این معنی که  بازنگری اساسی در سیستم‌عامل آن صورت گرفته است. با این حال، سیستم عامل watchOS 10 در نسل‌های قدیمی‌تر ساعت نیز اضافه می‌شود، و این ویژگی منحصر به نسل 2024 نیست.

تلاش اپل روی نازک‌تر کردن قاب ساعت X است و برای اولین بار می‌خواهد نحوه اتصال مچ‌بندها به قاب را تغییر دهد. به گفته کارمندان اپل و خودی‌های شرکت، سیستمی که در حال حاضر برای اتصال استفاده می‌شود فضای زیادی را اشغال می‌کند، که می‌توانست برای ارتقا باتری استفاده شود. اپل در حال کار بر روی یک سیستم اتصال مغناطیسی است، اما ممکن است برای عرضه سال آینده آماده نباشد.

اپل با رونمایی از نمایشگرهای LTPO در واچ سری 5 یک قدم از همه جلوتر و پیشگام بود، و اکنون برای جهش تکاملی بعدی - نمایشگرهای microLED را آماده کرده است. همچنین کوپرتینو چند سالی است که روی سنسور فشار خون کار می‌کند و احتمالا نهایتا برای سال 2024 آماده می‌شود.

نظرات کاربران در مورد اپل واچ ایکس با بدنه، بند و سنسورهای جدید، بزرگترین ارتقاء تا حال حاضر


* الزامی
* الزامی