آیا این همان PS5 Slim است؟
سه‌شنبه 24 مرداد 1402
موبايل
چند فیلم و عکس از PS5 Slim منتشر شد.

شایعه شده است که سونی در حال کار بر روی نسخه‌ای از پلی‌استیشن 5 است که بیشتر آن را با نام PS5 Slim می‌شناسند و شامل یک درایو دیسک قابل تعویض است. حالا هم چند تصویر و ویدیو از یک مدل PS5 به بیرون درز کرده است که کمی باریک تر و کوتاه تر به نظر می‌رسد و احتمالا این همان نسخه‌ای است که گفته می‌شود قابلیت این را دارد که درایو دیسک آن را از آن خارج کرد.


اوایل امروز اولین تصاویر از این دستگاه شایعه شده در یک انجمن چینی منتشر شد و حالا می‌بینیم که یک ویدیو هم بیرون آمده که آن را بهتر از زوایای مختلف نمایش می‌دهد. یک متخصص استرالیایی تعمیرات پلی‌استیشن می‌گوید که طبق آنچه که از ویدیو بر می‌آید، بدنه مدل بعدی پلی‌استیشن از جنس پلاستیک خواهد بود. یک برآمدگی برای درایو دیسک، یک منحنی در وسط با فضای کوچکتر برای دریچه‌های تهویه و خنک‌سازی، دو شکاف در هر طرف کیس، و دو درگاه USB-C در جلو به جای یک USB-C و یک USB-A که در مدل فعلی PS5 وجود دارد، تعبیه شده است.


 Insider Gaming سال گذشته گزارش داد که سونی برای سپتامبر 2023 در حال آماده شدن برای رونمایی از یک مدل PS5 با درایو دیسک جداشدنی است. گفته می‌شود که در مدل‌های بعدی، PS5 در دو حالت بدون دیسک درایو و با دیسک درایو به فروش می‌رسد. به این معنی که مدل Slim به زودی به عنوان مدل پیش فرض PS5 شناخته می‌شود و مردم می‌توانند درایو دیسک آن را بعد تر خریداری کرده و روی آن نصب کنند. در حال حاضر شما می‌توانید مدل عادی PS5 را با قیمت 399 دلار و مدل جدید آن به همراه درایو دیسک را با قیمت 499 دلار سفارش دهید.

قطعا مایکروسافت هم به این فکر می‌کند که مدل Slim اواخر امسال راهی بازار می‌شود. سازنده Xbox انقدر به این قضیه مطمئن است که در اسنادی که به عنوان بخشی از جلسه استماع FTC ماه گذشته این شرکت منتشر شده بود، به این شایعات اشاره کرد. به نظر می رسد مایکروسافت فکر می‌کند PS5 Slim با قیمت 399.99 دلار، همان قیمت نسخه عادی PS5، عرضه می‌شود.

 سونی همچنین اولین فروش PS5 خود را به تازگی در بریتانیا، آلمان، هند و سایر نقاط اروپا آغاز کرده است.  ادرست بعد از آن که سونی اعلام کرد که از زمان عرضه کنسول در ماه گذشته، 40 میلیون PS5 فروخته است، تبلیغات کاهش قیمت دستگاه شروع شد.

پس اگر این شایعات درست باشد، تنها چند هفته مانده تا معلوم شود که آیا این‌ها همه شایعه بوده است و عکس و فیلم‌های بیرون آمده از آن واقعی است یا خیر.

نظرات کاربران در مورد آیا این همان PS5 Slim است؟


* الزامی
* الزامی