اولین سنسور تصاویر انباشتی روی آیفون 15s نصب خواهد شد
یک‌شنبه 15 مرداد 1402
موبايل
آقای کو: حرفه‌ای‌ها منتظر سال آینده خواهند بود، اولین سنسور تصاویر انباشتی روی vanilla iPhone 15s نصب خواهد شد
دوربین آیفون‌های مدل پایه  همچنان روی رزولوشن 12 مگاپیکسل گیر کرده‌اند، اما بالاخره امسال همه چیز تغییر خواهد کرد. شایعه شده است که آیفون 15 و آیفون 15 پلاس دارای سنسورهای اصلی 48 مگاپیکسلی خواهند بود. جالب اینجاست که تحلیلگر آقای مینگ چی کو طی گزارشی می‌گوید که این سنسور جدید حتی عملکرد بهتری نسبت به حسگر موجود در آیفون 15 پرو خواهد داشت.
اگر به خاطر داشته باشید، در حال حاضر برای آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس انتظار می‌رود که آنها همچنان از همان سنسور سال گذشته (Sony IMX803) استفاده کنند. با این حال، vanilla iPhone 15 duo اولین گوشی خواهد بود که طراحی جدید حسگر تصویر انباشتی سونی را دریافت می‌کند.
"Stacked" یا انباشتی به معنی داشتن فتودیود و ترانزیستور برای هر پیکسل در دو لایه جداگانه، یکی روی دیگری می‌باشد. سنسورهای معمولی آنها را در کنار هم قرار می دهند، بنابراین فضای کمتری برای فتودیود و ترانزیستور وجود دارد. vivo که از سنسور Sony Lytia LYT800 برای سری X100 خود که آماده می‌شود تا به بازار عرضه شود استفاده می‌کند، می گوید که سنسور LYT800 که فضای 1/1.43 اینچ اشغال می‌کند با این فن‌آوری جدید به اندازه یک سنسور 1 اینچی با طراحی قدیمی کارآمدی دارد.
طبق جدول زمانی که این تحلیلگر بدان اشاره دارد، مدل های Pro حسگرهای انباشتی را در سال آینده دریافت خواهند کرد، یعنی همزمان آیفون 16 پرو و 16 پرو مکس. البته اپل می‌تواند برای متمایز کردن دوربین‌های خود نسبت به نمونه‌های قبلی از روش های دیگری مثل - اندازه سنسور، نوع لرزشگیر تصویر و غیره استفاده کند.
نه فقط این، بلکه آیفون 15 پرو مکس تنها دستگاه دارای پریسکوپ در نسل خود خواهد بود، همه چیز به دوربین آن بر نمی‌گردد. و آیفون 16 پرو مکس یک پریسکوپ انحصاری "سوپر تله فوتو" خواهد داشت.
کو هشدار می‌دهد که تامین عرضه و تقاضای سنسورهای انباشتی سونی تا سال 2025 محدود خواهد بود و به سختی صورت می‌گیرد، چرا که شرکت اپل همه آنها را برای ساخت ده ها میلیون آیفون می‌بلعد. اما این دیگر سازندگان گوشی های هوشمند هستند که باید نگران باشند نه اپل.

نظرات کاربران در مورد اولین سنسور تصاویر انباشتی روی آیفون 15s نصب خواهد شد


* الزامی
* الزامی