افزایش قیمت کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 30 Founders Edition انویدیا
یک‌شنبه 3 بهمن 1400
کامپیوتر
انویدیا خیلی بی‌سر و صدا قیمت تمام کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 Founders Edition را تا تا 6.4 درصد افزایش داد.
بیش از یک سال پس از معرفی، NVIDIA در سکوت تصمیم گرفته است تا قیمت کارت گرافیک سری GeForce RTX 30 Founders Edition خود را برای بازار اروپا افزایش دهد.
کارت‌های گرافیک NVIDIA GeForce RTX 30 Founders Edition افزایش قیمت رسمی برای بازار اروپا دریافت می‌کنند
اطلاعات از گروه Notebookbilinger/LDLC Discord (از طریق Videocardz & HardwareLuxx) آمده است. با توجه به جزئیات، NVIDIA تصمیم گرفته است که قیمت کل سری GeForce RTX 30 Founders Edition خود را تا 6.4 درصد افزایش دهد. این قطعاً یک شگفتی تکان دهنده است زیرا بازار کریپتو تقریباً به طور کامل سقوط کرده است، اما با وجود آن، NVIDIA به نوعی تصمیم می گیرد که بتواند قیمت کارت های FE خود را بیشتر افزایش دهد.
همانطور که از جدول بالا می توانید متوجه شوید، قیمت ها برای کل ترکیب افزایش یافته است. GeForce RTX 3090 بیشترین افزایش قیمت 6.4% را داشته است و اکنون با قیمت 1649 یورو به طور رسمی در صفحه وب GeForce EU فهرست شده است. بقیه کارت ها نیز با افزایش قیمت از 4.7% تا 5.8% مواجه بوده اند. همچنین گفته شده است که مشتریان NBB (DE/AT/NL) و LDLC (FE/BE/LU/ES/IT) نیز باید منتظر افزایش قیمت باشند و شایعاتی که حاکی از آن است که ممکن است بریتانیا بعدی شاهد این افزایش قیمت باشد.
در حال حاضر، دلیلی وجود ندارد که چرا انویدیا تصمیم به افزایش قیمت پردازنده‌های گرافیکی Founders Edition خود گرفته است، اما گزارش اخیر نشان می‌دهد که سازندگان تراشه‌هایی مانند AMD، NVIDIA و Intel انتظار دارند قیمت پردازنده های  خود را تا 20 درصد افزایش دهند. اگرچه این به اندازه افزایش 20 درصدی بد نیست، اما همچنان یک افزایش است و چیزی که مشتریان منتظر آن نبودند. این باعث می شود که دریافت کارت FE در اولین MSRP های اعلام شده آنها در حال حاضر تقریبا غیرممکن شود.
Videocardz موفق شد برخی از صفحه های صفحه وب NVIDIA آلمان را بگیرد و می تواند تأیید کند که افزایش قیمت واقعاً واقعی است:

نظرات کاربران در مورد افزایش قیمت کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 30 Founders Edition انویدیا


* الزامی
* الزامی