طبق پیش بینی ها میزان فروش کنسول سونی PS5 دو برابر کنسول های سری Xbox خواهد بود

یک‌شنبه 3 بهمن 1400
موبايل
پیش بینی فروش عالی برای پلی استیشن 5 در سال جاری
شرکت داده و تجزیه و تحلیل Ampere Analysis پیش بینی کرده است که پلی استیشن 5 امسال دو به یک کنسول های Xbox Series X و Xbox Series S را به فروش خواهد رساند.


پیرز هاردینگ رولز، مدیر تحقیقات آمپر، فروش 18 میلیون کنسول سونی در سال 2022 و 9 میلیون فروش برای سیستم های مایکروسافت را پیش بینی کرده است.


با این حال، او انتظار دارد که نینتندو سوییچ با 21 میلیون فروش، پیشروترین کنسول سال باشد.


هاردینگ رولز گفت: «به نظر می رسد در دسترس بودن کنسول های پلی استیشن 5 و سری ایکس باکس در طول سال به آرامی بهبود می یابد و انتظار ما این است که سونی دو به یک از مایکروسافت فروش بیشتری داشته باشد.
اما در واقع بزرگترین کنسول فروش در بازار نینتندو سوییچ با 21 میلیون دستگاه خواهد بود و این به دلیل تقاضا برای نینتندو سوییچ OLED جدید خواهد بود.


سونی در ژوئیه گذشته ادعا کرد که PS5 پس از فروش بیش از 10 میلیون فروش در سراسر جهان، فقط کمتر از یک ماه سریعتر از PS4، به سریع ترین کنسول آن تبدیل شده است.


در حالی که مشکلات عرضه بر فروش تأثیر منفی گذاشته است، اخیراً این شرکت اعلام کرده است که امیدوار است به هدف سالانه 14.8 میلیون دستگاه PS5 خود در سال مالی دست یابد، موفقیتی که بهترین عملکرد PS4 را در همان مرحله از چرخه عمر کنسول خواهد داشت.


این شرکت همچنین گفته است که قصد دارد بیش از 22.6 میلیون کنسول PS5 را در سال مالی آینده خود که در آوریل 2022 آغاز می شود، عرضه کند.


مدیر بخش بازی های این شرکت در این ماه ادعا کرد که سیستم های Xbox Series X/S به فروش سریع تر از هر نسل قبلی کنسول های مایکروسافت ادامه می دهند.


فیل اسپنسر در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت کمبود مداوم ایکس باکس در واقع نتیجه تولید کمتر کنسول نسبت به نسل های قبلی نیست. بلکه این کمبود از افزایش تقاضا ناشی میشود 
پاندمی.


زمانی که به دنبال خرید یک ایکس باکس یا پلی استیشن جدید در بازار هستید، پیدا کردن آنها واقعا سخت است. و این به این دلیل نیست که عرضه کمتر از همیشه است. عرضه در واقع به اندازه گذشته است. این است که تقاضا برای همه ما بیشتر از عرضه است.


«در این مرحله، ما بیشتر از هر نسخه قبلی ایکس‌باکس، از این نسل از ایکس‌باکس‌ها، که Xbox Series X و S هستند، فروخته‌ایم. بنابراین وظیفه ما این است که عرضه را به آنجا برسانیم تا این تقاضا را برآورده کنیم.»


نینتندو در نوامبر اعلام کرد که سوییچ 92.87 میلیون دستگاه از زمان عرضه خود در اوایل سال 2017 به فروش رسانده است.


مشاهده بهترین قیمت روز کنسول PS5 در ایران

نظرات کاربران در مورد طبق پیش بینی ها میزان فروش کنسول سونی PS5 دو برابر کنسول های سری Xbox خواهد بود


* الزامی
* الزامی