ظاهر شدن بازی های PS3 در فروشگاه PS5
چهارشنبه 29 دی 1400
صوتی و تصويری
برخی از کاربران خبر دیده شدن بازی های قدیمی PS3 در استور پلی استین 5 را گزارش کرده اند
هنگام مشاهده یک بازی PS3 در فروشگاه PS5، فروشگاه این کنسول بازی  باید بازیکن را به سمت نسخه PlayStation Now بازی هدایت کند، با این حال در حال حاضر اتفاق دیگیر یروی میدهد 
سایر کاربران در رسانه‌های اجتماعی گزارش داده‌اند که لیست‌های مشابهی را برای بازی‌های Bejeweled و Prince of Persia PS3، The Forgotten Sands و The Two Thrones دیده‌اند، که هر کدام قیمت‌های خرید خاص خود را دارند.
در زمان انتشار، کاربران قادر به خرید یک بازی PS3 از فروشگاه PS5 نبودند. لیست ممکن است اشتباه باشد، اما جالب است که Dead Or Alive 5 در PS3 در PlayStation Now در اروپا در دسترس نیست.
این لیست ها پس از کشف حق اختراعی که توسط معمار سیستم PS5 مارک سرنی با عنوان "سازگاری به عقب از طریق استفاده از ساعت جعلی و کنترل فرکانس دانه ریز" ثبت شد، ظاهر شد.
این به طور طبیعی باعث شده است که بسیاری گمان کنند که سونی بالاخره راه حلی برای عناوین قدیمی‌تر ایجاد کرده است و به زودی می‌تواند پشتیبانی از سازگاری با نسخه PS5 را گسترش دهد.
همچنین پس از گزارش بلومبرگ در ماه دسامبر منتشر شد که ادعا می کرد یک سرویس رقیب Xbox Game Pass توسط پلی استیشن آماده می شود.
بر اساس اسنادی که این نشریه مشاهده کرده است، این سرویس جدید با اسم رمز «اسپارتاکوس» شناخته می‌شود و سرویس‌های فعلی پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن Now را ترکیب می‌کند و نام تجاری دومی را به تدریج حذف می‌کند. انتظار می رود در بهار امسال برای PS4 و PS5 عرضه شود و در سه سطح پرداخت ساخته شود.
طبق گزارشات، سطح اول شامل مزایای موجود پلی استیشن پلاس، مانند بازی آنلاین و عناوین ماهانه رایگان خواهد بود. دومی کاتالوگ بزرگی از بازی‌ها را ارائه می‌کند، شبیه به سرویس Game Pass مایکروسافت. سطح سوم شامل دموهای گسترده، استریم بازی و کتابخانه ای از بازی های کلاسیک PS1، PS2، PS3 و PSP است.
سونی بارها گفته است که مدل انتشار Game Pass برای پلی‌استیشن کار نمی‌کند و این احتمال وجود دارد که مدل انتشار اشتراکی مشابهی را برای رقیب خود اتخاذ کند.
ادعا شده است که پلی استیشن رقیب Game Pass خود را «بهار آینده» عرضه خواهد کرد
طبق گزارش ها، سرویس اشتراک جدید سونی مجموعه ای از بازی ها از جمله کنسول های گذشته را ارائه می دهد
جیم رایان، رئیس SIE در سپتامبر گذشته در صحبت با GI.biz ادعا کرد که یک مدل از نوع اشتراک برای استودیوی پلی استیشن ناپایدار است زیرا اغلب می بیند که بودجه بازی های شخص اول خود به "بیش از 100 میلیون دلار" افزایش می یابد.
در حالی که ادعا شده است که Xbox Game Pass هنوز به اندازه کافی مشترک برای سودآوری جمع آوری نکرده است، فیل اسپنسر، رئیس Xbox اکتبر گذشته گفت که این شرکت برنامه ای برای افزایش قیمت این سرویس ندارد.

خرید کنسول PS5 با پایین ترین قیمت در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد ظاهر شدن بازی های PS3 در فروشگاه PS5


* الزامی
* الزامی