مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را در معامله ای به ارزش 68.7 میلیارد دلار خریداری می کند
سه‌شنبه 28 دی 1400
گجت ها
خبری که تمام دنیای گیم و سرگرمی را امروز شوکه کرد والبته این خبر باورنکردنی اما واقعی می باشد
مایکروسافت در اقدامی که ظاهراً غیرممکن است، اعلام کرده است که اکتیویژن بلیزارد را در یک معامله تمام نقدی به ارزش 68.7 میلیارد دلار (95.00 دلار به ازای هر سهم) خریداری خواهد کرد. این امر مایکروسافت - که در حال حاضر یک ناشر بزرگ بازی است - را به جایگاه سوم پس از Tencent و Sony سوق می دهد.
این فرنچایزهای محبوب استودیوهای اکتیویژن، بلیزارد و کینگ - "Warcraft"، "Diablo"، "Overwatch"، "Call of Duty" و "Candy Crush" را که برخی از نکات برجسته هستند - زیر چتر بازی مایکروسافت قرار می دهد. با عناوینی که در رایانه‌های شخصی، کنسول‌ها و گوشی‌های هوشمند محبوب هستند، این امر به مایکروسافت کمک می‌کند تا تجارت بازی خود را در همه زمینه‌ها رشد دهد.
مایکروسافت قصد دارد عناوین اکتیویژن بلیزارد را به سرویس اشتراک خود اضافه کند که در حال حاضر 25 میلیون مشترک دارد. فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، می نویسد که برنامه این است که «تا جایی که بتوانیم بازی های Activision Blizzard» را روی Xbox و PC Game Pass، از جمله عناوین فعلی و جدید، ارائه دهیم. این همچنین رشد Xbox Cloud Gaming را تسریع خواهد کرد.
اکتیویژن بلیزارد دارای سه میلیارد دلار است و این شرکت دارای نزدیک به 400 میلیون بازیکن فعال ماهانه است. و تقریبا 10000 کارمند. پس از تکمیل خرید، مایکروسافت 30 استودیوی بازی سازی همراه با چندین دهه تجربه در انتشار بازی خواهد داشت.
انتظار می‌رود که این معامله در اواخر سال جاری و پس از بررسی و تایید معمول نظارتی بسته شود. هیئت مدیره هر دو شرکت قبلاً با خرید موافقت کرده بودند.
گویا موفقیت اخیر سونی با  کنسول پلی استیشن 5 مایکروسافت را حسابی به تحرک وا داشته است
مشاهده بهترین قیمت ایکس باکس و پلی استیشن در ایران

نظرات کاربران در مورد مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را در معامله ای به ارزش 68.7 میلیارد دلار خریداری می کند


* الزامی
* الزامی