گوشی جدید تاشو گوگل به جای Pixel Fold با نام Pixel Notepad و قیمتی رقابتی معرفی خواهد شد
یک‌شنبه 26 دی 1400
موبايل
همین چند روز پیش بود که اطلاعاتی در ارتباط با گوشی پیکسل فولد گوگل منتشر شد . ولی گویا باید این گوشی را با نان پیکسل نوت پد خطاب قرار دهیم
 تقاضا برای گوشی های تاشو و خم شو  به سرعت در حال رشد است و شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد گوگل آماده ورود به این بخش است. طبق گزارش جدید اولین تلفن همراه تاشو گوگل این گوشی که "Pixel Notepad" نام دارد، قیمت رقابتی دارد.
به نظر می رسد گوگل به لغو اولین گوشی هوشمند خم شدنی خود در ماه نوامبر نزدیک می شود، زیرا می ترسد با گوشی تاشو گلکسی Z که توسط رهبر فعلی بازار سامسونگ فروخته می شود، کار نکند. گوگل هیچ یک از این شایعات را نه تایید و نه رد نکرده است، اما به نظر می رسد که توسعه همچنان ادامه دارد.
چند روز پیش، با انیمیشنی در دومین نسخه بتا اندروید 12L برای گجت های صفحه نمایش بزرگ مانند تاشو و تبلت پیدا شد. Pixel تاشو ممکن است شبیه OppoFindN یا  Galaxy Fold باشد. این به این معنی است که می توانید انتظار داشته باشید دستگاه دارای نسبت تصویر زاویه ای باشد.
9to5Google ما از منابع موثق دریافتیم که گوگل قبلاً "logbook" را به عنوان نام تلفن های تاشو در نظر می گرفت، اما به نظر می رسد این شرکت اکنون تصمیم گرفته است آن را "Notepad" بنامد. گفته می شود که قیمت این دستگاه ارزان تر از قیمت  گلکسی زد فولد 3 با قیمت 1799 دلار است.
گوشی‌های تاشو به قطعات خاصی نیاز دارند و ساخت آن‌ها دشوار است و درک نحوه انجام این کار را برای گوگل دشوار می‌کند.  Galaxy Fold که در سال 2019 معرفی شد، به قیمت 1980 دلار به فروش می رسد و اکنون گمان می رود سامسونگ در مقیاسی تولید می کند که می تواند هزینه ها را کاهش دهد و آن را به شکل کاهش قیمت به مصرف کنندگان منتقل کند.
Pixel 6 نیز قیمت مناسبی دارد، اما توسط نرم افزارهای ضد هوایی باگ مورد اصابت قرار گرفته است. اگر گوگل می خواهد به سهم بازار سامسونگ آسیب برساند، نوت پد پیکسل باید در این زمینه بهتر عمل کند. محبوب ترین گوشی تاشو در حال حاضر.
گفته می‌شود که Pixel Notepad همان تراشه Tensor را دارد که سوخت پرچم‌دار پیکسل 6 پرو آن را تامین می‌کند، اما سیستم دوربین پشتی پیکسل 5 را به ارث برده است.


در این گزارش همچنین آمده است که این دستگاه ابتدا فقط در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و ممکن است مدتی طول بکشد تا در بازارهای دیگر ظاهر شود. در مورد تاریخ هنوز چیزی گفته نشده است.نظرات کاربران در مورد گوشی جدید تاشو گوگل به جای Pixel Fold با نام Pixel Notepad و قیمتی رقابتی معرفی خواهد شد


* الزامی
* الزامی