هانکوک جدیدترین لاستیک بدون هوا i-Flex را روی خودروی مفهومی هیوندای عرضه می کند
یک‌شنبه 26 دی 1400
خودرو
تولید لاستیک های خاص بدون هوا توسط کمپانی معروف هانکوک
هرکسی که مجبور شده در کنار جاده‌ای شلوغ، احتمالاً در گرمای شدید یا باران شدید، لاستیک خود را عوض کند، در حسرت روزی خواهد بود که تخت‌ها به گذشته تبدیل شود. Hankook بیش از یک دهه است که برای تحقق بخشیدن به چنین آینده ای تلاش می کند و از CES 2022 برای نمایش آخرین نسخه لاستیک مفهومی i-Flex بدون هوا استفاده کرده است.


برای نمایش لاستیک در نمایشگاه CES، هانکوک با هیوندای هموطن خود همکاری کرد و آن‌ها را بر روی چهار ماژول بزرگ Plug & Drive (PnD) در L7 نصب کرد، مفهومی با قابلیت حرکت میکرو با قابلیت‌های چرخش بی‌نهایت چرخ که به آن امکان می‌دهد فورا جهت را تغییر دهد، حتی در فضاهای محدود به این ترتیب این تایر برای خودروها اندازه نیست، اما در قالب 10 اینچی کوچکتر طراحی شده است که برای چنین کاربردهایی طراحی شده است.


با قطر 400 میلی‌متر (15.7 اینچ) و عرض 105 میلی‌متر (4.1 اینچ)، تایر مفهومی غیر بادی (NPT) بر اساس مطالعات و آزمایش‌های بیومیمتیک برای به حداکثر رساندن قابلیت‌های جذب ضربه و تحمل بار توسعه داده شد. نتیجه یک طرح پره های به هم پیوسته چند لایه است که الهام گرفته از ساختار سلولی موجودات زنده است که پشتیبانی سه بعدی را برای جذب ضربه بیشتر فراهم می کند، در حالی که ساختارهای سلولی شش ضلعی و چهار ضلعی با سختی های مختلف برای ایجاد ثبات در زیر بارها ترکیب می شوند.
این آج همچنین توانایی L7 برای روشن کردن سکه و تغییر آزاد جهت را در نظر می‌گیرد، با پروفیل آج مقعر C شکل که برای اطمینان از حداکثر تماس سطح با جاده برای افزایش ایمنی طراحی شده است. این الگو همچنین منعکس کننده طرح لانه زنبوری بدنه تایر است.هانکوک علاوه بر اینکه پنچری ها – و تصادفات ناشی از آن – را به گذشته تبدیل می کند، بر این واقعیت تأکید می کند که تایرهای بدون هوا تعمیر و نگهداری پایینی دارند و دیگر نیازی به نظارت بر فشار باد تایرها یا پمپاژ کردن هوا ندارند، و آنها را برای وسایل نقلیه خودران ایده آل می کند.متأسفانه، Hankook جدول زمانی برای زمانی که ممکن است با لاستیک‌های بدون هوا رانندگی کنید، ارائه نکرده است و گفته است که "به تحقیق و توسعه خود برای بهبود بیشتر ادامه می‌دهد." با این حال، لاستیک‌های بدون هوا امری اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسند، زیرا رقبای میشلن و گودیر نیز در حال نفوذ هستند.


مشاهده لیست قیمت به روز انواع لاستیک در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد هانکوک جدیدترین لاستیک بدون هوا i-Flex را روی خودروی مفهومی هیوندای عرضه می کند


* الزامی
* الزامی