هر چهار مدل آیفون 14 جدید دارای صفحه نمایش 120 هرتز و 6 گیگابایت رم خواهند بود
شنبه 25 دی 1400
موبايل
انتشار اطلاعاتی از آیفون 14، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس


انتظار می رود خانواده آیفون 14 آینده اپل در پاییز عرضه شود و از چهار مدل تشکیل شود: آیفون 14، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس. مدل «مینی» پس از فروش ناامیدکننده آیفون 13 مینی متوقف خواهد شد.

بر اساس یادداشت تحقیقاتی جف پو، تحلیلگر Haitong International Securities، امسال اپل مدل‌های آیفون پرو و ​​غیرپرو خود را بسیار شبیه‌تر از قبل خواهد کرد - در مورد صفحه‌نمایش و میزان حافظه استفاده‌شده.

در واقع، گفته می شود که هر چهار مدل آیفون 14 دارای صفحه نمایش 120 هرتز هستند، نه فقط دو دستگاه پرو (همانطور که در حال حاضر در نسل آیفون 13 وجود دارد). نه فقط این، بلکه هر چهار مدل آیفون 14 نیز دقیقاً همان مقدار رم دارند: 6 گیگابایت. این نیز بر خلاف وضعیت فعلی است، جایی که آیفون 13 مینی و آیفون 13 دارای 4 گیگابایت و پرو و ​​پرو مکس 6 گیگابایت هستند.

پیش از این، Pu گفته بود که آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس آن را تا 8 گیگابایت افزایش می‌دهند، اما ظاهراً دیگر این اتفاق نمی‌افتد. یک "بررسی زنجیره تامین" نشان داد که ملاحظات هزینه مقصر تغییر در استراتژی است.

از آنجایی که این ویژگی‌ها بین مدل‌های ارزان‌تر غیر پرو و ​​حرفه‌ای گران‌تر یکسان هستند، باید دید که اپل چه چیزهای دیگری را می‌تواند در Pros قرار دهد تا آن‌ها را متمایز کند و دلتای قیمت را به راحتی ببلعد. ما مطمئن هستیم که دوربین‌ها همچنان یکی از این حوزه‌های تمایز خواهند بود - اما تا کنون نرخ به‌روزرسانی صفحه‌نمایش و مقدار RAM همینطور بوده است.

Pu می‌گوید Pros از 256 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی شروع می‌شود (در حالی که ظاهراً نسخه‌های حرفه‌ای از 64 گیگابایت شروع می‌شوند)، و مدل‌های Pro نیز با دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی عرضه می‌شوند.

هنوز در اوایل چرخه شایعات آیفون 14 است، بنابراین هنوز هیچ یک از این موارد را بدیهی نگیرید. زمان زیادی برای شایعات دیگر برای تأیید یا به چالش کشیدن این اظهارات وجود دارد.

نظرات کاربران در مورد هر چهار مدل آیفون 14 جدید دارای صفحه نمایش 120 هرتز و 6 گیگابایت رم خواهند بود


* الزامی
* الزامی