گوشی آیفون 15 پرو اپل شیار سیمکارت نخواهد داشت
یک‌شنبه 5 دی 1400
موبايل
شهریور امسال بود که شرکت اپل سری iPhone 13 را معرفی کرد و از زمان معرفی و عرضه iPhone 14 های اپل هم هنوز چندین ماه زمان باقی است.
شهریور امسال بود که شرکت اپل سری iPhone 13 را معرفی کرد و از زمان معرفی و عرضه iPhone 14 های اپل هم هنوز چندین ماه زمان باقی است. با این وجود، هنوز شایعات و اخباری پیرامون سری بعدی آیفون ها یعنی iPhone 15 به دستمان رسیده که می گوید اپل قصد دارد شیار سیمکارت را از آیفون 15 سال 2023 حذف کند.
این خبر از طرف یک خبرگزاری برزیلی به نام Blog do iPhone منتشر شده که می گوید مدل پرو از آیفون های سال 2023 که احتمالا iPhone 15 Pro نام خواهد گرفت، هیچگونه شیار سیمکارت فیزیکی نخواهد داشت و به طور کامل به ارتباط با تکنولوژی eSIM متکی خواهد شد.
این منبع همچنین مدعی شده که این آیفون ها قادر به پشتیبانی از دو سیمکارت eSIM خواهند بود و به کاربران اجازه خواهند دارد که به طور همزمان از دو سیمکارت استفاده کند. لازم به ذکر است که هنوز مشخص نیست، نسخه های غیر پرو و استاندارد این خانواده هم به این تکنولوژی جدید eSIM مجهز خواهند شد و یا فقط از سیمکارت فیزیکی پشتیبانی خواهند کرد.
برنامه اپل برای حذف شیار سیمکارت خبر چندان تعجب آوری نیست زیرا این غول تکنولوژی کوپرتینویی چندی پیش اعلام کرده که قصد دارد آیفون های خود را بدون پورت و شیار کند و حذف شیار سیمکارت هم به نظر قدمی به سمت خلق و عرضه چنین آیفون هایی است.
البته حتی اگر اپل یک آیفون بدون شیار هم تولید و عرضه کند، باز هم به احتمال زیاد نسخه های قابل پشتیبانی از سیمکارت فیزیکی را هم خواهید دید زیرا هنوز کشورهای زیادی وجود دارند که از تکنولوژی eSIM پشتیبانی نمی کنند.
همچنین این نکته نیز حائز اهمیت است که تا سال 2023 زمان زیادی مانده و بهتر است که صبر کنیم و ببینیم که منابع معتبر داخلی هم این خبر را تایید می کنند یا خیر.

نظرات کاربران در مورد گوشی آیفون 15 پرو اپل شیار سیمکارت نخواهد داشت


* الزامی
* الزامی