آیفون 14 پرو مکس با حافظه 2 ترابایتی عرضه خواهد شد.
شنبه 24 مهر 1400
موبايل
هنوز تا معرفی و عرضه iPhone 14 یک سال زمان باقی است ولی از حالا شایعات مختلفی پیرامون نسل بعدی آیفون های اپل در فضای مجازی منتشر شده است.
هنوز تا معرفی و عرضه iPhone 14 یک سال زمان باقی است ولی از حالا شایعات مختلفی پیرامون نسل بعدی آیفون های اپل در فضای مجازی منتشر شده است. در آخرین شایعه منتشر شده هم آمده که احتمالا حداکثر حافظه داخلی آیفون 14 دو برابر شده و به 2 ترابایت خواهد رسید.
اپل حداکثر حافظه داخلی iPhone 13 امسال را نیز نسبت به سال قبل دو برابر کرده و iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max را در نسخه 1 ترابایتی روانه بازار کرده است. حالا اگر این خبر صحت داشته باشد، می توان انتظار داشت که حداقل نسخه های Pro از آیفون 14 سال آینده، حافظه داخلی 2 ترابایتی داشته باشند.
البته منبع این خبر هنوز مشخص نکرده که دقیقا کدام مدل های سری آیفون 14 به این حافظه داخلی مجهز می شوند، ولی با توجه به استراتژی اپل برای ارائه ارتقاهای پریمیوم برای نسخه iPhone 14 Pro  و iPhone 14 Pro Max  به احتمال زیاد این دو نسخه در نسخه 2 ترابایتی ارائه خواهند شد و حداکثر حافظه داخلی مدل های دیگر هم به 512 گیگابایت یا 1 ترابایت ارتقا خواهند یافت.
هنوز نمی دانیم که چرا اپل تصمیم به افزایش حافظه داخلی دستگاه های سال آینده خود کرده ولی پیشبینی می کنیم که با ارتقای دوربین آیفون های بعدی، این ارتقای گنجایش حافظه لازم خواهد بود. به عنوان مثال، برای ضبط ویدیوهای ProRes با رزولیشن 4K و سرعت 30fps با مدل های پرو و مکس آیفون های امسال، باید نسخه 256 گیگابایتی آن ها را خریداری کنید. این در حالی است که نسخه 128 گیگابایتی حداکثر می تواند رزولیشن 1080p این نوع از ویدیوها را ضبط کند.
با این وجود توصیه می کنیم که نسبت به این خبر چندان خوشبین نباشید، چرا که منبع آن اپل یا منابع داخلی این شرکت نیستند. در ضمن هنوز تا شروع تولید انبوه و معرفی iPhone 14 های سال آینده چندین ماه زمان باقی مانده و در دنیای تکنولوژی برنامه ها و تصمیمات همواره در حال تغییر هستند.
 

نظرات کاربران در مورد آیفون 14 پرو مکس با حافظه 2 ترابایتی عرضه خواهد شد.


* الزامی
* الزامی