نمایشگر iPhone 13 Pro Max برنده رقابت بهترین نمایشگر DisplayMate شد.
جمعه 9 مهر 1400
موبايل
وبسایت DisplayMate نمایشگر مجهز به ProMotion تعبیه شده در iPhone 13 Pro Max را مورد بررسی قرار داد و نتایج این بررسی کاملا مثبت است.
وبسایت DisplayMate نمایشگر مجهز به ProMotion تعبیه شده در iPhone 13 Pro Max را مورد بررسی قرار داد و نتایج این بررسی کاملا مثبت است. در واقع جدیدترین پرچمدار اپل برنده تندیس بهترین نمایشگر گوشی هوشمند DisplayMate شد و درجه A+ را دریافت کرد.
هر یک از نمایشگرهای iPhone 13 Pro Max ها از نظر دقت رنگ و کنتراست در کارخانه مورد بررسی و کالیبراسیون قرار می گیرند. این دستگاه از طیف رنگ sRGB و DCI-P3 پشتیبانی می کند و هر دو را با دقتی تقریبا بی نقص به نمایش می گذارد. این نمایشگر امتیاز 0.5 JNCD را برای هر دو فرمت رنگی دریافت کرد. لازم به ذکر است که امتیازهای زیر 1 یعنی نمی توان تفاوت رنگ واقعی با چیزی که نمایشگر ارائه می دهد را با چشم غیر مسلح از هم تشخیص داد.
دقت رندر رنگ و درجه چگالی رنگ ها تحت تاثیر محتوای تصویری قرار نمی گیرد و این اتفاق با سطح میانگین تصویر (APL) متفاوتی صورت می گیرد. با فعال سازی نور خودکار و نمایشگر کاملا سفید یعنی APL 100%، نمایشگر برای هر دو فرمت sRGB و PCI-P3 توانست حداکثر نور 1051 نیت را ارائه دهد. با غیر فعال کردن نور خودکار این عدد حداکثر به 846 نیت رسید.
ولی این تمام ماجرا نیست، چرا که iPhone 13 های امسال می توانند از محتوای HDR10 و Dolby Vision هم پشتیبانی کنند. حداکثر شدت نور برای محتوای HDR حوالی 1200 نیت بود. نمایشگر فقط 4.6 درصد از نور ورودی را بازتاب می کند که حداقل مقداری است که توسط DisplayMate سنجش شده است. همچنین حالت True Tone هم بر اساس نور محیطی دستگاه، تراز سفیدی و بالانس رنگ های نمایشگر را به طور خودکار تنظیم می کند.
نمایشگر از زاویه های مختلف هم کیفیت خود را حفظ می کند و در زاویه 30 درجه فقط 24 درصد از نور خود را از دست می دهد و تراز سفیدی آن هم در این زاویه 3.1 JNCD می شود. همچنین نمایشگر این دستگاه هم در حالت افقی و هم حالت عمودی می تواند با عینک قطبیده شده کار کند.


مشاهده قیمت روز گوشی های آیفون 13 در ایران

نظرات کاربران در مورد نمایشگر iPhone 13 Pro Max برنده رقابت بهترین نمایشگر DisplayMate شد.


* الزامی
* الزامی