امتیاز iPhone 13 mini در بررسی دوربین DxOMark با iPhone 12 Pro Max یکی شد.
جمعه 9 مهر 1400
موبايل
همانطور که می دانید، شرکت اپل در iPhone 13 Pro های خود از سنسورهای کاملا جدیدی استفاده کرد که خصوصا دوربین اصلی را نیز به سنسور بزرگتری مجهز کرد.
همانطور که می دانید، شرکت اپل در iPhone 13 Pro های خود از سنسورهای کاملا جدیدی استفاده کرد که خصوصا دوربین اصلی را نیز به سنسور بزرگتری مجهز کرد. این خبر مخصوصا برای Pro کوچکتر این خانواده اهمیت بیشتری دارد، چرا که سال قبل iPhone 12 Pro از ارتقاهایی که در 12 Pro Max ایجاد شده بود، بی بهره بود. این ارتقای تصویر برداری حالا به نسخه استاندارد آیفون 13 های سال 2021 منتقل شده است. این یعنی حتی iPhone 13 mini حالا به سنسوری مجهز شده که پیکسل های 1.7 میکرو متری دارد و لرزشگیر هم در آن تعبیه شده است.
همین ارتقا باعث شده تا آیفون 13 مینی بتواند امتیاز 130 را از DxOMark بگیرد که با آیفون 12 پرو مکس برابری می کند! البته Pro Max سال قبل در بخش زوم بهتر عمل می کند، چرا که یک لنز اختصاصی 2.5 برابری تله فوتو دارد. اما از طرف دیگر چیپست Apple A15 در پردازش ویدیو بهتر عمل می کند و این باعث افزایش امتیاز این بخش برای مینی جدید اپل شده است.
در بخش عکسبرداری اما امتیاز هر دو دستگاه امتیاز یکسان 138 را دریافت کردند. iPhone 13 mini به خاطر نوردهی قابل احترام، رنگ بندی خوب و با ثبات و فوکوس خودکار دقیق خود مورد ستایش قرار گرفت. با توجه به نبود دوربین اختصاصی تله فوتو، امتیاز زوم این محصول 55 شد که آن ها توسط دوربین فوق عریض با کیفیت این محصول به دست آمد.
13 mini توانست در بخش ضبط ویدیو امتیاز 117 را به دست بیاورد که از این نظر iPhone 12 Pro Max را با امتیاز 113 شکست می دهد. این امتیاز اندکی از 13 Pro کمتر است و این یعنی آیفون مینی جدیدی کوپرتینویی ها یکی از بهترین دوربین های بازار برای ضبط ویدیو است. لازم به ذکر است که امتیاز ویدیو این دستگاه با Xiaomi Mi 11 Ultra برابری می کند.
حال که صحبت از iPhone 13 Pro شد، لازم به ذکر است که این دستگاه توانست امتیاز کلی 137 را به دست آورد که در جدول برترین های این وبسایت بعد از Huawei P50 Pro، Mi 11 Ultra و Mate 40 Pro+ در رده چهارم قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این دستگاه در بخش عکسبرداری امتیاز قابل احترام 144 را دریافت کرد.
عملکرد کلی این دستگاه همچون iPhone 12 Pro است و تنها چند بهبود در آن صورت گرفته است. تصاویر در آیفون 13 پرو جزئیات بیشتری دارند، دوربین تله فوتو این دستگاه حالا به جای زوم 2.5 برابری آیفون 12 پرو مکس می تواند زوم 3 برابری ارائه کند و رنگ بندی و کنتراست هم در بخشی از موقعیت ها مثل نوردهی پرتره بهبود یافته است. امتیاز زوم نیز بهبود یافته است که هم در دوربین فوق عریض و هم تله فوتو صورت گرفته است. با اینحال هیچکدام از این دو دستگاه توان رقابت با دستگاه های مجوز به لنز پریسکوپ را ندارند.
13 Pro با امتیاز 119 در بخش ضبط ویدیو باز هم عملکرد بهتری را نشان داد. ویدیوهای ضبط شده با این دستگاه محدوده داینامیک بسیار عریض دارد و عدم ثبات نسل قبلی را کاملا جبران می کنند. در ضمن فوکوس خودکار این آیفون جدید هم بهبود یافته است.
برای مطالعه دقیق گزارش منتشر شده وبسایت DxOMark در رابطه با دوربین iPhone 13 Pro و آشنایی با جزئیات بیشتر در بخش های عکس، ویدیو و زوم می توانید به وبسایت اصلی آن ها مراجعه کنید. فعلا این وبسایت فقط مقاله بررسی نسخه پرو و مینی را منتشر کرده و هنوز خبری  از iPhone 13 Pro Max  این خانواده نیست.


مشاهده بهترین قیمت گوشی در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد امتیاز iPhone 13 mini در بررسی دوربین DxOMark با iPhone 12 Pro Max یکی شد.


* الزامی
* الزامی