آیا Galaxy A73 دوربین 108 مگاپیکسلی خواهد داشت؟
یک‌شنبه 28 شهریور 1400
موبايل
اولین گوشی هوشمندی که سنسور 108 مگاپیکسلی را به عنوان دوربین اصلی خود استفاده کرد، Xiaomi Mi Note 10 است که خود یک میانرده قدرتمند بود که در نوامبر 2019 معرفی شده بود.
اولین گوشی هوشمندی که سنسور 108 مگاپیکسلی را به عنوان دوربین اصلی خود استفاده کرد، Xiaomi Mi Note 10 است که خود یک میانرده قدرتمند بود که در نوامبر 2019 معرفی شده بود. از آن زمان تاکنون، شیائومی این سنسور را در چندین محصول دیگر خود هم بکار برده ولی سامسونگ این سنسور را تنها در پرچمداران سری S و Note خود تعبیه کرده است.
البته ممکن است این وضعیت تا چند هفته و ماه آینده تغییر کند، چرا که در شایعات اخیر پیرامون شرکت سامسونگ آمده که احتمالا این کمپانی سنسور 108 مگاپیکسلی خود را در Galaxy A73 خود بکار خواهد برد.
اگر این شایعه صحت داشته باشد، اولین باری خواهد بود که سامسونگ چنین سنسوری را در یک میانرده استفاده می کند و A73 سامسونگ را قادر خواهد ساخت تا با بهتر با محصولات قدرتمند شیائومی رقابت کند. البته در این شایعه ذکر نشده که دقیقا کدام سنسور ساخت سامسونگ در این میانرده تعبیه خواهد شد.
از این رو ما هم تصمیم داریم که سنسور آتی A73 را حدس بزنیم. این سنسور احتمالا ISOCELL HM2 با اندازه 1/1.52 اینچی تعبیه شده در Redmi Note 10 Pro خواهد بود. این کوچکترین سنسور 108 مگاپیکسلی ساخت سامسونگ است، چرا که پیکسل های آن تنها 0.7 میکرو متر است. از این رو، مناسب یک دستگاه میانرده است. امیدواریم که سامسونگ به قرار دادن سیستم ضد لرزش OIS خود در بهترین میانرده های سری A خود ادامه دهد و این تکنولوژی را برای سنسور 108 مگاپیکسلی A73 خود هم بکار بگیرد. در واقع، چندی پیش هم شایعه شده بود که سامسونگ قصد دارد همه محصولات معرفی شده در سال 2022 را به این سیستم لرزشگیر مجهز کند.مشاهده لیست قیمت به روز گوشی های سامسونگ در ایران

نظرات کاربران در مورد آیا Galaxy A73 دوربین 108 مگاپیکسلی خواهد داشت؟


* الزامی
* الزامی