انتشار اخبار جدیدی پیرامون Galaxy Watch4 و Watch4 Classic سامسونگ
چهارشنبه 6 مرداد 1400
گجت ها
اینطور که پیداست سامسونگ آماده تعویض سیستم عامل ساعت های هوشمند آتی خود است
 چرا که Tizen قرار است جای خود را به Google Wear OS بدهد و در Galaxy Watch 4 و Watch 4 Classic استفاده شود. البته همانطور که این شرکت هم تایید کرده، این سیستم عامل با رابط کاربری اختصاصی سامسونگ با نام One UI عرضه خواهد شد.
با این وجود هم تم و رابط کاربری نصب شده در این ساعت ها با Galaxy Watch3 سال گذشته تفاوت های زیادی دارد.
در ویدیوهای تبلیغاتی که سامسونگ برای این ساعت ها منتشر کرده می توان این تفاوت را به وضوح دید. در انتهای هر دو کلیپ منتشر شده، Google Maps، چیزی که در Tizen قبلی وجود نداشت، نمایان است. همچنین می توان وجود Play Store را هم در این دستگاه ها دید. نحوه چینش اپلیکیشن ها در لانچر هم جالب توجه است، چرا که حالا به جای چینش دایره ای موجود در Tizen OS، در یک شش ضلعی قرار گرفته است. One UI نصب شده روی Wear OS ظاهری کاملا متفاوت با Tizen UI و OS آن دارد.
دیگر چیزهایی که در این کلیپ ها مشخص است، ردیابی موقعیت مبتنی بر GPS، قابلیت ترکیب بندی بدن و همچنین ویژگی های معمولی مثل گام شمار و ردیاب خواب است. البته استفاده از سیستم عامل جدید به معنای جایگزین اپلیکیشن های گوگل به جای همتای سامسونگی نیست، چرا که در این دستگاه ها نیز می توان Samsung Health و Bixby را دید.
Galaxy Watch4 Classic رابط کاربری بسیار مشابهی با نسخه معمولی دارد، گرچه مجموعه تم های آن جدی تر به نظر می رسند و شبیه به ساعت های مکانیکی کلاسیک هستند. تم های تعبیه شده در Watch4، فانتزی تر هستند.
ساعت های جدید سامسونگ در کنار گوشی های انعطاف پذیر بعدی سامسونگ در تاریخ 20 مرداد معرفی خواهند شد. همچنین گفته شده که قلب تپنده این ساعت های جدید چیپست Exynos W920 بوده و قیمت آن ها به دلار کانادایی هم مشخص شده است.


مشاهده لیست قیمت به روز انواع ساعت هوشمند

نظرات کاربران در مورد انتشار اخبار جدیدی پیرامون Galaxy Watch4 و Watch4 Classic سامسونگ


* الزامی
* الزامی