گوشی های جدید آیفون 13 اپل قابلیت نمایشگر همیشه روشن خواهند داشت.
پنج‌شنبه 31 تیر 1400
موبايل
حدود 10 سالی می شود که قابلیت نمایشگر همیشه روشن یا AOD در صنعت گوشی های هوشمند وارد شده ولی شرکت اپل تا امروز نسبت به ارائه این قابلیت به کاربران خود، طفره است.
 حالا اما بنابه گزارشی که توسط Mark Gurman در بلومبرگ منتشر شده، اپل قابلیت AOD را به نسل بعدی از آیفون های خود خواهد آورد. قابلیت AOD آیفون ها با عبارت "حالت همیشه روشن شبه ساعت اپل" توصیف شده که اطلاعات مفیدی مثل زمان، تاریخ و اعلان های کاربر را در نمایشگر نشان می دهد.
Gurman همچنین مدعی شده که آیفون های نسل بعدی اپل بریدگی نمایشگر کوچکتر، نرخ ریفرش 120 هرتزی که احتمالا برای نسخه های Pro باشد، چیپست A15 و قابلیت های ضبط ویدیو بهبود یافته خواهند داشت. تنها دلیل منطقی برای اینکه چرا اپل تا حالا قابلیت AOD را به آیفون های خود نیاورده، بحث مدیریت انرژی است. بنابر شایعات نمایشگر های LTPO یا پلی کریستالین اکسید دما پایین که در سری آیفون 13 به کار رفته باعث شده که سرانجام بتوانیم از قابلیت AOD در آیفون ها نیز لذت ببریم. بلومبرگ مدتی پیش گزارش کرده بود که اپل قصد دارد در بخش اول عرضه، 90 میلیون از این نسخه را تولید کند و این 20 درصد بیشتر از سری آیفون 12 است.مشاهده لیست قیمت به روز انواع گوشی موبایل در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد گوشی های جدید آیفون 13 اپل قابلیت نمایشگر همیشه روشن خواهند داشت.


* الزامی
* الزامی