با AirTag های اپل آشنا شوید.
دوشنبه 6 اردیبهشت 1400
موبايل
بعد از اینکه چندین مراسم معرفی از طرف اپل برگزار شد ولی AirTag معرفی نشد، این کمپانی بالاخره این ردیاب های هوشمند را معرفی کرد.
بعد از اینکه چندین مراسم معرفی از طرف اپل برگزار شد ولی AirTag معرفی نشد، این کمپانی بالاخره این ردیاب های هوشمند را معرفی کرد.
AirTag در واقع یک ردیاب سبک و کوچک است که تکنولوژی Ultra Wideband در آن قرار گرفته تا مکان خود را با اپلیکیشن Find My اپل به اشتراک بگذارد.
AirTag کوچک کوپرتینویی ها مجوز IP67 دارد و یک اسپیکر هم در آن قرار گرفته و یک باتری استاندارد CR2032 قابل تعویض توسط کاربر هم در آن قرار گرفته که حدود 1 سال عمر دارد.
AirTag با اپلیکیشن Find My اپل و سری آیفون های 11 و  آیفون های 12 کار می کند آخرین مکان این ردیاب را در نقشه به نمایش می گذارد. در ضمن اگر این گجت در محدوده بلوتوث باشد هم می توانید با دستیار هوشمند Siri صدای آن را در بیاورید.
اما اگر  این ایرتگ در نزدیک کاربر نباشد، می توان با ترکیب چیپست U1 و تکنولوژی Ultra Wideband مکان خود را به کاربر بگوید. اپل اسم این فرایند را Precision Finding گذاشته و داده های خود را از دوربین، ARKit و شتاب سنج و ژیروسکوپ می گیرد. کاربر با استفاده از ترکیبی از صدا، لرزش و بازخورد های بصری می تواند این گجت را پیدا کند.
همچنین شما می توانید AirTag را در حالت گمشده قرار دهید تا هر گاه شخصی با آیفون و اپلکیشن Find My که البته در کشوری باشد که شبکه Find My در آن کار کند و همچنین Ultra Wideband را هم مسدود نکرده باشد، بتواند نشانی و راه های ارتباطی شما را ببیند. درست مثل Galaxy SmartTags+ سامسونگ، این گجت هم می تواند به صورت ناشناس و امن لوکیشن خود را به آیفون های دیگر بفرستد.
اپل چندین لوازم جانبی هم معرفی کرده که در کنار AirTags کار می کنند. از جمله این ابزار Polyurethane Loop و Leather Loop و Leather Key Ring هستند. همچنین نسخه خاصی از AirTag Hermes هم معرفی شده که ابزارهای اختصاصی ساخته شده با دست از جمله Bag Charm, Key Ring, Travel Tag و Luggage Tag هستند. کاربران همچنین می توانند به صورت رایگان به اپل سفارش دهند که اسم یا اموجی خاصی را روی ایر تگشان حک شود.
AirTag های اپل از 10 اردیبهشت عرضه خواهد شد. قیمت یک عدد از آن 29 دلار است ولی اگه بخواهید می توانید بسته 4 عددی آن را به قیمت 99 دلار بخرید. برای خریداران هندی هم این قیمت 3190 و 10900 روپیه است.

نظرات کاربران در مورد با AirTag های اپل آشنا شوید.


* الزامی
* الزامی