جزئیاتی پیرامون ساختمان دوربین Galaxy S22 سامسونگ منتشر شد.
چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400
موبايل
خبرگزاری کره ای ET News به تازگی گزارشی منتشر کرده و در آن مدعی شده که سنسور ToF یا 3D Time of Flight در پرچمداران Galaxy S22 سال آینده، استفاده نخواهند شد.
خبرگزاری کره ای ET News به تازگی گزارشی منتشر کرده و در آن مدعی شده که سنسور ToF یا 3D Time of Flight در پرچمداران Galaxy S22 سال آینده، استفاده نخواهند شد. سنسور های ToF در دستگاه هایی مثل Galaxy S10 5G و S20 Ultra قرار گرفته بود.
البته این کمپانی برای Galaxy Note20 Ultra از سیستم Laser AF استفاده کرد و متوجه شد که این تغییر، تاثیری روی تجربه کاربری نمی گذارد. بنابراین برای Galaxy S21 Ultra هم به جای ToF از Laser AF استفاده شد که البته در نسخه سال آتی هم از آن استفاده خواهد شد.
بنابر ادعای منابع داخلی، بعد از اینکه اپل سنسور ToF را در iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max خود قرار داد، سامسونگ هم به فکر استفاده دوباره از آن افتاد. ولی بعد از تحقیق و بررسی بیشتر و توجه به بازخورد کاربران، کمپانی تصمیم گرفت که باز هم از لیزرهای قبلی خود استفاده کند.
این تصمیم روی LSI سامسونگ که چند ماه پیش، اولین سنسور TOF خود را با نام Vizion 33D معرفی کرده بود، تاثیر منفی خواهد گذاشت. انتظار می رفت که این شرکت زیر مجموعه سفارش بزرگی از طرف سامسونگ دریافت کند و تولیدات خود را افزایش دهد. حالا اما انتظار می رود که این سنسور های ToF به سازندگان چینی اسمارت فوت عرضه شوند.
سونی در این حوزه رهبر بازار است و سنسور های آیفون ها و آیپدهای اپل را تامین می کند. با توجه به اینکه حالا سنسورهای تولید شده دیگر در پرچمداران Galaxy S استفاده نمی شوند، به نظر می رسد که Samsung LSI برای رقابت با سونی، ماه های چالش برانگیزی را پیش رو داشته باشد.
سنسور ToF همانند یک دوربین سه بعدی، فاصله تا سوژه را اندازه گیری می کند و با یک سنسرو 0.3 میلی آمپر ساعتی، نقشه ای برای عمق صحنه ایجاد می کند. در مقابل آن، Laser AF مثل یک پیکسل است، بنابراین فقط برای فوکوس خودکار به دستگاه کمک می کند. به هر حال این نقشه از عمق صحنه برای جداسازی سوژه از پس زمینه برای ثبت عکس های پرتره استفاده می شود.

البته برای این کار راه های دیگری هم وجود دارد و بررسی های ما در دوربین S21 Ultra نشان می دهد که حتی با نبود سنسور ToF هم عمل جداسازی سوژه از پس زمینه به بهترین نحو انجام می گیرد.مشاهده لیست قیمت به روز و آنلاین گوشی موبایل 

نظرات کاربران در مورد جزئیاتی پیرامون ساختمان دوربین Galaxy S22 سامسونگ منتشر شد.


* الزامی
* الزامی