انتشار جز ئیاتی از سری جدید گوشی های iPhone 14 اپل
جمعه 27 فروردین 1400
موبايل
یکی از آنالیزورهای معروف جهان در پیشبینی عملکرد اپل برای آیفون های جدید 14 به تازگی گزارشی منتشر کرده
یکی از آنالیزورهای معروف جهان در پیشبینی عملکرد اپل، Ming- Chu Kuo به تازگی گزارشی منتشر کرده که برنامه های اپل برای سال های آتی را نشان می دهد.
اول از همه با سری iPhone 14 سال آینده شروع شده که طبق گفته او شامل دو آیفون 6.1 اینچی و دو آیفون 6.7 اینچی خواهد بود. این یعنی اپل دیگر آیفون مینی 5.4 اینچی تولید نخواهد کرد و از سال آینده iPhone 14 mini در کار نخواهد بود. البته اپل iPhone 13 mini را در سال 2021 تولید خواهد کرد ولی انتظار می رود که تعداد آن کمتر شود. این تصمیم به این خاطر است که اپل به خاطر استقبال کمتر از حد انتظار کاربران مجبور شد تولید iPhone 12 mini را کاهش دهد.
همانطور که گفتیم آیفون های سال 2022 قرار است از دو مدل 6.1 اینچی و دو مدل 6.7 اینچی تشکیل شود و نسخه های پرو هم یکی 6.1 اینچی و دیگری 6.7 اینچی خواهد بود.
همچنین انتظار می رود که این مدل های  آیفون 14 پرو  و آیفون 14 پرو مکس  دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی خواهند داشت که خروجی 12 مگاپیکسلی عرضه خواهد کرد و اندازه پیکسل نهایی را به 2.5 میکرو متر خواهد رساند. در حال حاضر دوربین اصلی iPhone 12 خروجی 12 مگاپیکسلی دارد و اندازه پیکسل آن هم 1.7 میکرو متر است. Kuo پیش بینی می کند که آیفون 13 هم از این دوربین 12 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد ولی اندازه پیکسل های آن به 2.0 میکرو متر خواهد رسید و این به خاطر افزایش سایز سنسور محقق شده است.
همچنین گفته شده که سرانجام آیفون 14 های اپل قادر به ضبط ویدیو 8K خواهند بود.
همچنین استفاده از دوربین پریسکوپ به آیفون های سال 2023 معکول خواهد شد که تنها در iPhone Pro ها قرار خواهد گرفت. این آنالیزور همچنین معتقد است که اپل می تواند Face ID زیر نمایشگر را هم در سال 2023 معرفی کند.
انتظار می رود که اپل بریدگی نمایشگر Face ID آیفون های امسال را هم به اندازه 10 درصد کاهش دهد.
درآخر به هدست واقعیت مجازی اپل می رسیم که طبق گفته Kuo می تواند تا 15 دوربین داشته باشد که در داخل و درون گجت به کار رفته است. دلیلی این کار این است که موقعیت قرارگیری هدست در سر شخص در دنیای بیرون اندازه گیری شود و حرکات او مانیتور شود، همچنین حرکات چشم کاربر هم مانیتور شود. این تکنولوژی به هدست واقعیت مجازی اپل امکان استفاده از تکنیکی می دهد که رندر همزمان نام دارد. این یعنی دستگاه می تواند جایی که کاربر به آن نگاه می کند را رندر کند و کل زاویه دید را رندر نکند. به احتمال زیاد هدست های واقعیت مجازی اپل سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

مشاهده لیست قیمت به روز گوشی های اپل آیفون در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد انتشار جز ئیاتی از سری جدید گوشی های iPhone 14 اپل


* الزامی
* الزامی