سونی دسته های PlayStation 5 VR را معرفی کرد.
یک‌شنبه 1 فروردین 1400
گجت ها
سونی چندی پیش خبر تولید هدست واقعیت مجازی بعدی خود را برای PlayStation 5 منتشر کرد و با اینکه هنوز خود هدست را ندیده ایم، امروز این کمپانی دست های VR خود را معرفی کرده است.
سونی چندی پیش خبر تولید هدست واقعیت مجازی بعدی خود را برای PlayStation 5 منتشر کرد و با اینکه هنوز خود هدست را ندیده ایم، امروز این کمپانی دست های VR خود را معرفی کرده است.
این کنترلر ها طراحی منحصر به فرد orb شکل دارند و طبقه گفته سونی برای دست های کوچک و بزرگ کاملا خوش دست و راحت است. تکنولوژی های به کار رفته در این دسته اغلب از DualSense گرفته شده ولی چند ویژگی جدید هم در آن به کار رفته است.
دسته های VR جدید با استفاده از حلقه ردیابی زیر هر دسته، توسط هدست ردیابی می شوند. سونی همچنین مدعی شده که بازخورد هپتیک یا لرزشی خود را برای این دسته حاص بهبود داده است.
دکمه های وفق پذیر دسته هم به سادگی استفاده کمک می کنند، دکمه های L2 و R2 مستقیم از DualSense آماده اند. این دکمه های وفق پذیر هستند و به لطف موتورهای کوچک به کار رفته در آن ها حس القا شده با هر یک از آن ها متفاوت خواهد بود و این باعث می شود که در کار با آن ها، هر حس متفاوت باشد.
همچین این دسته با استفاده از نواحی حساس به لمس خود می تواند انگشت کاربر را شناسایی کند و بفهمد که دکمه شست، اشاره یا وسط در کجای دسته قرار گرفته اند!
دکمه های فشاری عادی هم در این درسته ها قرار گرفته تا کنترلر VR جدید را بسیار شبیه به DualSense کند. دسته سمت چپ یک استیک آنالوگ دارد و دکمه های مثلث، مربع، L1 و L2 و Create هم در این دسته قرار گرفته. در حالیکه دسته سمت راستی آنالوگ دیگر را در خود جای داده و ضربدر و دایره و R1 و R2 و دکمه Options هم در آن قرار گرفته است. دکمه های L1 و R1 برچسب Grip در خود دارند و برای برداشتن آیتم های درون بازی به کار می روند.
گفته شده که هدست PS5 VR در سال 2022 معرفی و عرضه خواهد شد، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که در آینده ای نزدیک این دسته ها و سیستم واقعیت مجازی PS5 را امتحان کنیم.

نظرات کاربران در مورد سونی دسته های PlayStation 5 VR را معرفی کرد.


* الزامی
* الزامی