iFixit قطعات هدفون AirPods Max اپل را از هم باز کرد.
جمعه 3 بهمن 1399
گجت ها
وبسایت معروف iFixit حالا توانسته هدفون بیسیم اپل یعنی AirPods Max را به طور کامل باز کرده و قطعاتش را از هم جدا کند.
وبسایت معروف iFixit حالا توانسته هدفون بیسیم اپل یعنی AirPods Max را به طور کامل باز کرده و قطعاتش را از هم جدا کند. پروسه بازگشایی این هدفون از زمانی که فروش این هدفون شروع شده، در مرحله انجام بود و حالا لیست تمام قطعات به کار رفته در آن اعلام شده و برای مقایسه هم دو هدفون Sony WH-1000XM4 و Bose Headphones 700 نیز بازگشایی شده است.
در ادامه برخی از مهمترین نکات این بازگشایی قطعات را آورده ایم:
  • شیار درایورهای این هدفون با چیپ های معمولی پنج وجهی اپل نصب شده بود. البته این پیچ ها خارج نمی شوند، بلکه تا نصفه باز می شوند تا قفل داخلی را باز کنند. با وجود این کار، درایورهای باز نمی شود، چراکه اندکی چسب هم در آن به کار رفته است.
  • باتری دوگانه این هدفون فقط در یک طرف قرار گرفته که آن هم سمت راست است. با این وجود و این که سمت چپ وزنه ای ندارد باز هم توزیع وزن این هدفون نا متعادل نیست.
  • باتری این هدفون گنجایش 2.54 وات ساعتی دارد. این درحالی است که باتری هدفون Sony 1000XM4 گنجایش 4.1 وات ساعتی داشته و باتری Bose 700 هم 2.39 وات ساعت است.
  • لولای هدفون یک مفصل الکترومکانیکی با کیفیت و پیچیده دارد. این به لولا امکان می دهد که سیگنال های الکتریکی را بدون استفاده از کابل در دو طرف کاپ ها انتقال دهد.
  • یکی از نکات بسیار جالب کل طراحی این هدفون، متصل شدن گوشی ها به هدبند با استفاده از کانکتورهایی شبیه به لایتنینگ است. با فشار دادن یک سوراخ کوچک با استفاده از سوزن سیمکارت، کاربر می تواند گوشی را از هدبند جدا کند.

  • مشاهده لیست قیمت به روز انواع هدفون و هدست در بازار ایران

به طور کلی iFixit این هدفون جذاب و جدید آیفون را کاملا قابل تعمیر توصیف کرد، اگرچه چسب زیر شیار و انتخاب پیچ ها اندکی تعمیر را دشوار می کند. این وبسایت امتیاز 6 از 10 را به AirPods Max داده که اولین امتیاز غیر صفر آن ها به محصولات سری AirPods است.
هدفون اپل در مقابل محصولات سونی و Bose، از طراحی و کیفیت ساخت بسیار بالاتری بهره می برد که تقریبا برچسب قیمت هنگفت 550 دلاری آن را توجیه می کند. قطعات داخلی تعبیه شده در این هدفون به حدی با کیفیت است که هدفون های رقیب مثل اسباب بازی به نظر برسند.

نظرات کاربران در مورد iFixit قطعات هدفون AirPods Max اپل را از هم باز کرد.


* الزامی
* الزامی