لپ تاپ های جدید مک بوک اپل اولین محصولات مجهز به mini LED خواهند بود.
جمعه 14 آذر 1399
لپ تاپ
احتمالا تاکنون شنیده اید که اپل قصد دارد iPad ها و MacBook های آینده خود را با پنل های mini LED تولید کند.
احتمالا تاکنون شنیده اید که اپل قصد دارد iPad ها و MacBook های آینده خود را با پنل های mini LED تولید کند. و به نظر می رسد اوضاع برای اپل و تامین کنندگانش بسیار خوب است، چون بازده آن بهتر از چیزی است که انتظار می رفت. به همین خاطر، تحلیلگر مطرح اپل Ming-Chi Kou معتقد است که در آینده ای نزدیک دو MacBook جدید به این پنل های mini LED مجهز خواهند شد.
MacBook Air اقتصادی و MacBook Pro دوباره طراحی شده و 13 اینچی اپل احتمالا اولین محصولات سری MacBook این کمپانی خواهد بود که از این تکنولوژی نمایشگر جدید استفاده می کنند. iPad ها نیز به این پنل ها مجهز خواهند شد ولی این مکبوک ها هستند که روند پذیرش mini LED ها را به جلو می رانند، چون در آن ها چیپست جدید M1 استفاده شده است. در واقع این تحلیلگر پیشبینی می کند که فروش سالانه MacBook تا 3 سال آینده تا 100 درصد افزایش خواهد یافت.
حال که صحبت از فروش شد، به خاطر بازده های بهتر، اپل سفارش پنل های mini LED خود را 350 درصد در سال 2021 و 450 درصد در سال 2022 افزایش داده و تعداد آن را به 10 تا 12 میلیون و بعد 25 تا 28 میلیون واحد خواهد رساند. انتظار می رود که شرکت Epistar حدود 90 درصد از سهم تولید پنل mini LED در بازار را به خود اختصاص دهد که تقریبا به اندازه پیشنهاد اختصاصی اپل است. با اینحال انتظار می رود که این کمپانی تنها از شرکت اپل منفعت نمی برد. این شرکت به احتمال زیاد سفارشات زیادی از کمپانی های سازنده تلویزیون، لپتاپ، مانیتور و نمایشگر ماشین دریافت خواهد کرد.
در کنار مکبوک و آیپد، آقای Kou گزارش داده که اپل قصد دارد در سال آینده سه شارژر جدید با تکنولوژی Power Delivery معرفی کند که برای کاربران اندرویدی تولید کند.


مشاهده قیمت بروز انواع لپ تاپ در بازار ایران
نظرات کاربران در مورد لپ تاپ های جدید مک بوک اپل اولین محصولات مجهز به mini LED خواهند بود.


* الزامی
* الزامی