نتایج بررسی دوربین سلفی iPhone 12 Pro توسط DxOMark منتشر شد.
سه‌شنبه 4 آذر 1399
موبايل
هفته گذشته وبسایت معروف DxOMark مقاله بررسی دوربین iPhone 12 Pro را منتشر کرد و نتایج به دست آمده بهبود های اندکی نسبت به مدل قبلی را نشان می دهد.
هفته گذشته وبسایت معروف DxOMark مقاله بررسی دوربین iPhone 12 Pro را منتشر کرد و نتایج به دست آمده بهبود های اندکی نسبت به مدل قبلی را نشان می دهد. حالا، بررسی دوربین سلفی هم منتشر شده و نتیجه آن مشابه مقاله قبلی است. این دوربین کاملا متوازن و قوی است اما جزو بهترین های بازار نیست. با اینحال، سلفی های ثبت شده به طرز قابل توجهی بهتر از دوگانه iPhone 11 Pro سال گذشته است.
دوربین جلویی iPhone 12 Pro توانست امتیاز 98 را به دست آورد و باعث شد تا این گوشی در رتبه هفتم لیست گوشی های بازار قرار گیرد. این دستگاه با Asus Zenfone 6 در یک رتبه قرار گرفته و فقط یک امتیاز کمتر از Galaxy Note10+ Plus کمتر آورده است.
اگر بخواهیم جزئیات این امتیاز بندی را بگوییم، 12 Pro در بخش عکسبرداری با دوربین جلویی توانست امتیاز 103 و در بخش ضبط ویدیو با این دوربین امتیاز 93 را به دست آورد. سنسور 12 مگاپیکسلی 1/3.6 اینچی این دستگاه دیافراگم f/2.2 دارد و در نوردهی صورت سوژه بسیار خوب عمل می کند در شرایط نوری معمولی می تواند جزئیات بسیار خوبی را ثبت کند. دیگر خصوصیات خوب این ویدیو افکت بوکه دقیق و محدوده داینامیک عریض این دوربین است.
برخی از ایرادهایی که توسط متخصصین DxOMark مشخص شده شامل نویز پس زمینه زیاد در شرایط نوری معمولی و نویز قابل توجه در محیط های کم نور است. سیستم فوکوس ثابت این ویدیو منجر به تار شدن سوژه های دور می شود. سطوح نوردهی در هنگام استفاده از چراغ فلش هم چندان تحسین برانگیز نیست.
دوربین های سلفی تراز سفیدی متعادل و مناسبی داشتند، جزئیات آن ها کافی بود و در کیفیت 4K و نرخ فریم 60fps هم تصویر بندی بسیار خوبی را شاهد بودیم.

مشاهده لیست قیمت به روز انواع گوشی موبایل در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد نتایج بررسی دوربین سلفی iPhone 12 Pro توسط DxOMark منتشر شد.


* الزامی
* الزامی