لپ تاپ های جدید MacBook Pro 13 بیشتر ین عمر باتری لپ تاپ را در تاریخ اپل دارند
جمعه 23 آبان 1399
لپ تاپ
MacBook Pro 13 اولین لپتاپ سری Pro اپل است که از چیپست جدید M1 این کمپانی استفاده کرده و گفته می شود که در بسیاری از جهات از پردازنده اینتل عملکرد بهتری خواهد داشت.
MacBook Pro 13 اولین لپ تاپ سری Pro اپل است که از چیپست جدید M1 این کمپانی استفاده کرده و گفته می شود که در بسیاری از جهات از پردازنده اینتل عملکرد بهتری خواهد داشت.
پردازنده 8 هسته ای M1 که پردازنده گرافیکی 8 هسته ای هم دارد به MacBook Pro 13 کمک می کند تا کدهای Xcode را 2.8 سریعتر از لپتاپ 13 اینچی مجهز به پردازنده اینتل، اجرا کند. رندر محتوای سه بعدی در Final Cut Pro این لپتاپ هم 5.9 برابر سریعتر است و اجرای وظایف ML هم تا 11 برابر سریعتر انجام می گیرد. علاوه بر این امکان ویدیو 8K ProRes در DaVinci Resolve هم بدون کاهش فریم وجود دارد. البته اپل مشخص نکرده که این لپتاپ را با نسخه چهار هسته ای یا دو هسته ای MacBook Pro سیزده اینچی مقایسه کرده یا خیر، چون این دستگاه عملکرد GPU بسیار متفاوتی دارند.
اما مقایسه بسیار جالب تر، تقابل MacBook Pro 13 مجهز به M1 و MacBook Air مجهز به M1 اپل است. همانطور که مشخص است، هر دو لپتاپ یک نوع چیپست دارند ولی Pro سیستم خنک کننده دارد، در حالیکه Air بدون فن است. همین نکته می تواند تفاوت بسیار زیادی در عملکرد دستگاه ایجاد کند. نسخه Pro یک نوار لمسی، نمایشگر روشن تر، اسپیکر های استریو قوی تر، میکروفون های استودیو با کیفیت تر و عمر باتری بیشتری دارد.
در واقع عمر باتری لپ تاپ  MacBook Pro 13 از هر لپتاپ دیگر اپل بیشتر است و دو برابر مدل سال گذشته مجهز به اینتل می باشد. اپل مدعی است که این لپتاپ می تواند 17 ساعت وبگردی و 20 ساعت پخش مداوم با اپلیکیشن Apple TV را ارائه دهد. این یعنی دو ساعت بیشتر از MacBook Air که آن هم مجهز به M1 است.
امکان پیش خرید MacBook Pro 13 از امروز فراهم شده است، مدل 8/256 گیگابایتی این دستگاه 1299 دلار است و مدل 8/512 گیگابایتی آن هم برچسب قیمت 1499 دلاری دارد. فرایند ارسال و عرضه آن هم از هفته آینده آغاز خواهد شد.


مشاهده لیست قیمت  به روز و آنلاین لپ تاپ در بازار یاران 

نظرات کاربران در مورد لپ تاپ های جدید MacBook Pro 13 بیشتر ین عمر باتری لپ تاپ را در تاریخ اپل دارند


* الزامی
* الزامی