امکان افزایش حافظه در زمان معرفی PlayStation 5 در دسترس نخواهد بود.
یک‌شنبه 18 آبان 1399
گجت ها
هر دو مدل PS5 سونی از حافظه های اختصاصی 825 گیگابایتی SSD استفاده می کنند که 667 گیگابایت آن برای نصب بازی در اختیار کاربر قرار می گیرد.
هر دو مدل PS5  سونی از حافظه های اختصاصی 825 گیگابایتی SSD استفاده می کنند که 667 گیگابایت آن برای نصب بازی در اختیار کاربر قرار می گیرد. به نظر می رسد این مقدار حافظه برای چند ماه ابتدایی کافی باشد چون به نظر می رسد که امکان افزایش حافظه دستگاه در ابتدای عرضه در دسترس کاربران نخواهد بود و این قابلیت بعدها به عنوان یک بروزرسانی به این کنسول اضافه خواهد شد.
PS5 جدید اسلات استاندارد M.2 برای پشتیبانی از حافظه های SSD دارد. البته تنها درایوهای جدید PCIe 4.0 می توانند به اندازه کافی سریع باشند تا با سرعت هارد SSD های کنونی همخوانی داشته باشند. سرعت این SSD ها 5.5 گیگابایت بر ثانیه است که نسل سوم بسیار بیشتر است. البته این تنها شرایط لازم نیست.
مارک سرنی، رئیس بخش طراحی این کنسول به خبرگزاری The Verge گفت که درایوها باید به اندازه کافی باریک باشند که بتوان آن ها را درون کنسول جای داد. در ضمن آن ها باید با کنترل کننده های I/O سونی هم سازگار باشند.
سونی اعلام کرده که لیستی از SSD های سازگار با کنسول جدیدش را منتشر خواهد کرد. فعلا به نظر می رسد که حتی سازندگان درایو حافظه هم نمی دانند چه نوع محصولی مناسب است، ولی انتظار می رود وقتی متوجه شدند، تبلیغات زیادی پیرامون آن بکنند.
بنابراین بسته به تعداد بازی های جدیدی که می خرید، ممکن است اندکی با کمبود فضا روبرو شوید. اما اگر از بازی های PS4 استفاده کنید، با مشکل زیادی روبرو نخواهید شد چون اینگونه بازی ها حتی با درایوهای اکسترنال و HDD هم لود می شوند. استفاده از حافظه اکسترنال برای بازی های نسل گذشته از روز اول برای کاربران PS5 ممکن خواهد بود.
مایکروسافت برای مسئله افزایش حافظه Xbox Series S و  Xbox Series X  روش دیگری را انتخاب کرده است. این دو کنسول به ترتیب 512 گیگابایت و 1 ترابایت حافظه داخلی دارند که البته 364 تا 802 گیگابایت از آن در دسترس کاربر قرار گرفته است. اگر حافظه بیشتری می خواهید، شرکت Seagate شریک اختصاصی مایکروسافت است و حافظه های جانبی کنسول این شرکت را تولید می کند. در حال حاضر نسخه 1 ترابایتی از این حافظه با قیمت 220 دلار قابل خریداری است و گفته شده که نسخه 2 ترابایتی آن هم در راه است.
پلی استیشن 5 از 22 آبان ماه در کشور های آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و کره جنوبی عرضه خواهد شد. گفته شده که سایر کشورهای دنیا برای خرید این کنسول باید تا 29 آبان صبر کنند.

نظرات کاربران در مورد امکان افزایش حافظه در زمان معرفی PlayStation 5 در دسترس نخواهد بود.


* الزامی
* الزامی