گوشی جدید Galaxy A72 اولین گوشی موبایل 5دوربینه سامسونگ در راه است
شنبه 5 مهر 1399
موبايل
دو سال پیش سامسونگ از اولین اسمارت فون چهار دوربینه جهان با نام Galaxy A9 2018 رونمایی کرد.
 حالا این غول تکنولوژی کره ای به فکر ساخت و معرفی یک دستگاه با دوربین پنجگانه  با نام Galaxy A72 است. البته این دستگاه اولین اسمارت فون جهان در این مورد نخواهد بود، چرا که افتخار این رکورد در دست Nokia 9 PureView است، ولی برای سری A این کمپانی و به طور کلی اسمارت فون های سامسونگ اولین است. به طور کل این سری میان رده، همواره سعی کرده تجربه هایی نو در تصویربرداری ایجاد کند. به عنوان مثال A80 این خانواده اولین و تنها دستگاه این شرکت با دوربین چرخشی است.
حالا Galaxy A72 اولین اسمارت فون بهره مند از دوربین پنجگانه برای این کمپانی خواهد بود. این گزارشی است که مجله تکنولوژی The Elec منتشر کرده. مجموعه ماژول های این دوربین این دستگاه به این صورت است: دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی، دوربین تله فوتو 8 مگاپیکسلی با زوم 3 برابری، دوربین ماکرو 5 و سنسور سنجش عمق 5 مگاپیکسلی.
سامسونگ در واقع دوربین تله فوتوی Galaxy S20 FE را برداشته و به ساختمان دوربین  Galaxy A71 اضافه کرده است، چرا که چهار لنز دیگر کاملا با این میان رده یکسان هستند. البته این می تواند به معنای استفاده از سیستم لرزشگیر اوپتیکال هم باشد که برای دستگاه های با کانون عدسی بلند بسیار کارآمد است.
در شایعات قبلی هم آمده بود که A72 اولین دستگاه سری A خواهد بود که از سیستم لرزشگیر اوپتیکال یا OIS بهره مند می شود. دوربین سلفی این دستگاه نیز تنها یک لنز 32 مگاپیکسلی خواهد داشت.
گفته می شود که Galaxy A52 هم جزو اولین دستگاه های موج جدید خانواده A خواهد بود. البته گفته شده که این دستگاه درست مثل A51 سال قبل از یک ساختمان دوربین چهارگانه استفاده خواهد کرد.
سامسونگ امید زیادی به A72 و A52 جدید بسته است، چرا که گزارشات حاکی از آن است که این کمپانی انتظار فروش 30 میلیون نسخه ای برای این دو دستگاه را دارد. این یعنی حدود 10 درصد از فروش کل این شرکت از این دو دستگاه خواهد بود.


مشاهده لیست قیمت به روز انواع گوشی در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد گوشی جدید Galaxy A72 اولین گوشی موبایل 5دوربینه سامسونگ در راه است


* الزامی
* الزامی