بررسی تعمیرات اپل واچ سری 6 تعویض ساده نمایشگر و باتری را نشان می دهد
سه‌شنبه 1 مهر 1399
گجت ها
ساعت هوشمند Apple Watch Series 6 معرفی شده و وبسایت iFixit هم به سرعت این دستگاه را به کل از هم جدا کرده تا آن را بررسی کند.
ساعت هوشمند Apple Watch Series 6 معرفی شده و وبسایت iFixit هم به سرعت این دستگاه را به کل از هم جدا کرده تا آن را بررسی کند. جداسازی قطعات این ساعت چندین تغییر طراحی داخلی را نشان می دهد که به تعمیر آن را ساده تر می کند. البته این ساعت امتیاز تعمیر پذیری 6 از ده را دریافت کرد که همانند Watch Series 5 است.
اصلی ترین تغییر، حذف واشر Force Touch است. از آنجاییکه قابلیت Force Touch با معرفی سیستم عامل watchOS 7 حذف شده است، بنابراین واشر آن هم در نسخه جدید نیست. این فضای بیشتر اپل را قادر ساخته تا باتری بزرگتر، موتور Taptic بزرگتر و چند سنسور جدید مثل سنسور اکسیژن خون را در این ساعت جدید جای دهد. دسترسی به قطعات درونی ساعت هم حالا ساده تر شده است.
باتری نسخه 44 میلی متری از نسل قبلی 3.5 درصد بزرگتر شده، در حالیکه گنجایش باتری نسخه 40 میلی متری نسبت به نسل قبل رشد 8.5 درصدی داشته است. البته طراحی باتری هر دو نسل یکسان است.
نکته جدید هم این است که نبود کابل های نمایشگر و واشر Force Touch کل پروسه تعمیر را ساده تر کرده است. جایگزینی نمایشگر و باتری هم کاملا ساده شده اند. البته پیچ های بسیار کوچک و تعداد زیاد کابل های متصل شده به ماژول SiP که اگر کنده شوند باید دوباره لحیم شوند، باعث شد تا iFixit به این ساعت امتیاز بالاتری بدهد.


مشاهده لیست قیمت به روز انواع ساعت هوشمند در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد بررسی تعمیرات اپل واچ سری 6 تعویض ساده نمایشگر و باتری را نشان می دهد


* الزامی
* الزامی