سونی شایعه کاهش تولید PlayStation 5 را تکذیب کرد
شنبه 29 شهریور 1399
گجت ها
سونی در حال آماده سازی کنسول بازی پلی استیشن 5 برای عرضه است و به تازگی قیمت آن را نیز اعلام کرده
با اینکه سونی در حال آماده سازی PlayStation 5 برای عرضه است و به تازگی قیمت آن را نیز اعلام کرده، وبسایت بلومبرگ در گزارشی مدعی شده که پشت صحنه مشکلاتی برای تولید این کنسول به وجود آمده است. بنابر ادعای این گزارش، شرکت سونی پیشبینی تولید خود را از 15 میلیون به 11 میلیون کاهش داده است.
گفته می شود که مشکلات در تولید پردازنده مجتمع اختصاصی این کنسول دلیل اصلی کاهش میزان تولید است. از طرف دیگر اما سونی این ادعا را تکذیب کرده و در بیانیه ای اعلام کرد:
با اینکه قصد نداریم جزئیاتی در رابطه با تولید را اعلام کنیم، ولی اطلاعاتی که توسط بلومبرگ منتشر شده کاملا غلط است. ما از زمان شروع تولید انبوه، تعداد تولید PlayStation 5 را کاهش نداده ایم.
این نکته هم لازم به ذکر است که تعداد اولیه  PS5 که توسط بلومبرگ اعلام شده بود، حدود 5 تا 6 میلیون بود. بنابراین واضح است که حدس و گمان در این گزارش دخالت زیادی داشته است.
امیدواریم که سونی بتواند به تعداد کافی PlayStation 5 تولید کند، چرا که با نزدیک شدن به ایام تعطیلات کریسمس، تقاضا برای این کنسول ها به شدت افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر، در مقاله ای قبلی هم در مورد تاریخ عرضه و قیمت های دو نسخه دیجیتالی و استاندارد این کنسول را اعلام کرده ایم.
رقیب سنتی سونی یعنی مایکروسافت هم اعلام کرده که Xbox Series S و Xbox Series X را با برچسب قیمت های 300 دلار/300 یورو و 500 دلار/500 یورو، در بیستم آبان ماه عرضه خواهد کرد. از طرف دیگر Nintendo هم اعلام کرده که نسخه 4K از کنسول Switch خود را سال آینده معرفی خواهد کرد.

نظرات کاربران در مورد سونی شایعه کاهش تولید PlayStation 5 را تکذیب کرد


* الزامی
* الزامی