قیمت و تاریخ عرضه PlayStation 5 مشخص شد
شنبه 29 شهریور 1399
گجت ها
کمپانی سونی امروز قیمت و تاریخ عرضه کنسول PlayStation 5 خود را در یک مراسم آنلاین دیگر، اعلام کرد.
کمپانی قیمت PlayStation 5  را در یک مراسم آنلاین دیگر، اعلام کرد. همانطور که قبلا هم گفته شده بود، این کنسول جدید در دو نسخه عرضه خواهد شد. نسخه استاندارد PS5 که درایور دیسک دارد با قیمت 500 دلار/500 یورو /450 پوند، و نسخه Digital Edition که بدون درایو دیسک است با برچسب قیمت 400 دلار/400 یورو/ 360 پوند عرضه خواهد شد.
این کنسول جدید از 12 نوامبر یا 22 آبان ماه در کشور های آمریکا، ژاپن، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزلند و کره جنوبی عرضه خواهد شد. سایر نقاط جهان (به جز چین) هفته بعد از آن یعنی 29 آبان ماه این کنسول را دریافت خواهند کرد. تاریخ عرضه در کشور چین هنوز مشخص نشده و گفته می شود که احتمالا در روز های آینده مشخص خواهد شد.
سونی همچنین PlayStation Plus Collection را هم معرفی کرد که در واقع یک امتیاز ویژه برای در کنار PlayStation Plus برای مشتریان PS5 است. با این قابلیت، کاربران PS5 چندین عنوان بازی PS4 را به عنوان پاداش عضویت در PlayStation Plus دریافت خواهند کرد. این قابلیت شامل عناوینی مثل God of War, The Last of Us Remastered, Uncharted 4, Battlefield 1, Monster Hunter World, Fallout Bloodborne, Detroit Become Human, Batman Arkham Knight, Mortal Kombat X, Perosna 5, Until Down و Resident Evil Biohazard می شود. کاربران با استفاده از PS5 خود می توانند همه این بازی ها را دانلود و نصب کنند.
سونی همچنین قسمت هایی از گیم پلی عناوینی که در زمان معرفی PS5 معرفی کرده بود را به نمایش گذاشت. این بازی ها شامل Spider-Man Miles Morals, Call of Duty Black Ops Cold War, Deathloop, Demon’s Souls می شود. این شرکت همچنین بازی های جدید Final Fantasy XVI, Hogwarts Legacy, Devil May Cry 5 Special Edition و Five Nights at Freddy’s Security Breach را نیز معرفی کرد. سونی همچنین تصاویری از Fortnite را در PS5 به نمایش گذاشته است. در آخر هم این مراسم با تیزر های مختصری از نسخه جدیدی از God of War به اسم Ragnarok را نمایش داد.
و این پایان ماجرای طولانی و پر پیچ و خم کنسول های بعدی است. حالا دیگر تمام مشخصات فنی، قیمت و تاریخ عرضه هر دو کنسول PlayStation 5 و Xbox را در اختیار داریم و با برخی از بازی های اولیه این کنسول ها نیز آشنا شدیم. با توجه به اینکه اغلب این بازی های معرفی شده برای رایانه های شخصی هم عرضه خواهند شد، شرکت NVIDIA کارت گرافیک RTX 3080 را امروز معرفی کرد و گفته می شود که AMD کارت گرافیک و پردازنده جدیدی را تا ماه آینده معرفی خواهد کرد. بنابراین دارندگان رایانه شخصی هم می توانند در انتظار اخبار هیجان انگیز بیشتر باشند.

خرید انواع کنسول بازی با بهترین قیمت ها در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد قیمت و تاریخ عرضه PlayStation 5 مشخص شد


* الزامی
* الزامی