تنها گوشی iPhone 12 Pro Max از مودم mmWave 5G بهره خواهد برد
یک‌شنبه 16 شهریور 1399
موبايل
به نظر می رسد که پذیرش تکنولوژی 5G توسط اپل با مشکلاتی روبرو شده است و نباید شاهد این تکنولوژی در همه
به نظر می رسد که پذیرش تکنولوژی 5G توسط اپل با مشکلاتی روبرو شده است، چرا که یک منبع آگاه از درون کمپانی به وبسایت خبری Fast Company گزارش داده که تنها یکی از آیفون های جدید mmWave 5G خواهد داشت. در گزارشات اخیر آمده بود که هر دو مدل Pro امسال از این مودم بهره خواهند برد.
اما منبع درونی کمپانی چنین عقیده ای ندارد. گفته می شود که تنها iPhone 12 Pro Max فضای کافی دارد تا بتواند آنتن بزرگ مورد نیاز برای دریافت فرکانس های بالای 26-28 GHz را داراست. البته این تنها دلیل نیست، طبق گزارشات mmWave مصرف انرژی زیادی دارد و از این رو باتری ها کوچکتر مدل های غیر Max نمی توانند از پس تامین انرژی آن بر بیایند.
پاداش این مشکلات سرعت ارتباط بسیار بالاست، در حالت تئوری سرعت های گیگابیتی هم دیده شده ولی در عمل سرعت می تواند به صدها مگابیت برسد. البته لازم به ذکر است که همه مدل های iPhone 12 از مودم sub.6 5G استفاده می کنند.
به هر حال استفاده از تکنولوژی mmWave بسیار دشوار است و بسیاری از کشورها نیز هنوز شبکه سازگار با آن را در اختیار ندارند که به همین خاطر است که فقط مدل های ارسال شده به آمریکا، کره جنوبی و ژاپن از این مودم استفاده می کنند. یعنی سایر کشور های دنیا تنها نسخه sub-6 را دریافت خواهند کرد.
گزارشات قبلی حاکی از آن بود که اپل در تولید نسخه های mmWave از زمانبندی خود دو ماه عقب است. انتظار می رود که این کمپانی تا مهر ماه آیفون های جدید را معرفی کند ولی نسخه های mmWave احتمالا در ماه های بعد عرضه خواهند شد.


لیست قیمت به روز انواع گوشی در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد تنها گوشی iPhone 12 Pro Max از مودم mmWave 5G بهره خواهد برد


* الزامی
* الزامی