اپل میخواهد هزینه های آیفون 12 با تکنولوژی 5G را با طراحی باتری ارزان تر جبران کند
شنبه 1 شهریور 1399
موبايل
بنابر جدیدترین گزارشی که توسط آنالیزور معتبر جهان، مینگ-چی کو منتشر شده، اپل به دنبال راه هایی بوده تا هزینه تولید iPhone 12 ها را کاهش دهد
 تا هزینه تکنولوژی 5G باعث افزایش قیمت آیفون های جدید نشود. با توجه به داده های مرتبط با شرکت های تامین کننده، اضافه کردن قابلیت sub-6 5G حدود 85 دلار به هزینه های تولید اضافه می کند. این درحالی است که استفاده از تکنولوژی millimetre-wave می تواند تا 135 دلار برای اپل هزینه داشته باشد.
از این رو اپل روی تامین کننده ها خود فشار آورده تا برای کاهش هزینه تولید بخش های مختلف تلاش کنند و برای همین مجبور شده باتری های تعبیه شده در خانواده iPhone 12 را ساده تر انتخاب کند تا هزینه های اضافی بیشتر نشوند.
طبق گزارشات منتشر شده، بورد باتری iPhone 12 ها لایه های کمتری نسبت به نسل قبلی دارد و این اتفاق باعث شده تا قیمت تمام شده آن ها از iPhone 11 از 40 تا 50 درصد ارزان تر باشد. در گزارشات آمده که اپل به طور کلی طراحی بورد سخت باتری ها را کنار گذاشته و برای تامین انرژی iPhone 12 های جدید خود به باتری هایی با بورد نرم روی آورده تا هزینه های تولید را کمتر کند. لازم به ذکر است که طبق ادعای اپل این اتفاق تغییری روی تجربه کاربری ایجاد نمی کند.
با وجود اضافه شدن هزینه استفاده از تکنولوژی 5G به آیفون 12 های جدید، اپل تمام تلاش خود را می کند تا قیمت را تا جای ممکن به iPhone 11 سال قبل نزدیک نگه دارد، تا میزان فروش آیفون های جدید آن هم در این وضعیت بحران اقتصادی کم نشود.
همچنین طبق گزارش آقای کو، اپل روی سازندگان تخته مدار برای AirPods 2 هم فشار آورده و باعث شده تا این بخش از نیمه اول 2020، حدود 25 تا 35 درصد ارزان تر شود. AirPods 3 که انتظار معرفی اش در نیمه اول 2021 وجود دارد، هزینه تولید بسیار کمتری هم دارد. درست مثل AirPods Pro، نسل سوم از AirPods های اپل از تکنولوژی روی سطحی یا SMT به استفاده از تکنولوژی پکیج سیستم داخلی یا SIP روی خواهد آورد.

مشاهده لیست قیمت به روز انواع گوشی موبایل آیفون در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد اپل میخواهد هزینه های آیفون 12 با تکنولوژی 5G را با طراحی باتری ارزان تر جبران کند


* الزامی
* الزامی