احتمالا PlayStation 5 سنگین ترین کنسول بازار خواهد بود
یک‌شنبه 29 تیر 1399
گجت ها
اگر بخواهیم به مشخصاتی که در وبسایت آمازون آمده تکیه کنیم، احتمالا PlayStation 5 سنگین ترین کنسول بازی بازار خواهد بود.
اگر بخواهیم به مشخصاتی که در وبسایت آمازون آمده تکیه کنیم، احتمالا PlayStation 5 سنگین ترین کنسول بازی بازار خواهد بود. بنابر صفحه ای که وبسایت آمازون به PS5 سونی اختصاص داده و در آن مشخصات فنی آن را ذکر کرده، این کنسول جدید 4.78 کیلوگرم خواهد بود.
اگر بخواهیم انی عدد را با کنسول های دیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم PlayStation 4 وزن 2.8 کیلوگرمی داشت، در حالیکه PlayStation 4 Pro اندکی بیشتر و 3.3 کیلوگرم بود. با وزن 4.78 کیلوگرمی، پنجمین نسل از کنسول های سونی تقریبا با PS3 سیزده سال پیش که 5 کیلوگرم بود، برابر است.
کنسول کنونی مایکروسافت یعنی Xbox One X وزن 3.81 کیلوگرمی دارد، در حالیکه انتظار می رود نسل بعدی یعنی Xbox Series X حدود 4.5 کیلوگرم باشد که تقریبا با نماینده سونی برابری می کند.
البته برای این وزن بالا دلیل موجهی وجود دارد. PS5 جدید سونی یک درایو 4K Blue-ray، یک پردازنده هشت هسته ای AMD Zen 2 با سرعت کلاک 3.5 گیگاهرتزی، یک پردازنده گرافیکی اختصاصی 36 هسته ای با سرعت کلاک 2.23 گیگاهرتزی با قدرت 10.28 TFLOP، رم 16 گیگابایتی GDDR6، حافظه SSD با گنجایش 825 گیگابایتی و قابلیت پشتیبانی از ویدیو 8K با نرخ ریفرش 120 هرتزی دارد. گزارش شده که قوی ترین مدل از PlayStation 5 برچسب قیمت 500 دلاری خواهد داشت.


مشاهده لیست قیمت به روز و آنلاین انواع کنسول بازی در ایراننظرات کاربران در مورد احتمالا PlayStation 5 سنگین ترین کنسول بازار خواهد بود


* الزامی
* الزامی