نتایج بررسی کیفیت دوربین iPhone SE 2 -2020 توسط DxOMark منتشر شد
شنبه 7 تیر 1399
موبايل
ساعاتی پیش وبسایت DxOMark نتیجه بررسی تخصصی خود روی دوربین های اصلی و سلفی گوشی جدید اپل iPhone SE 2 - 2020 را منتشر کرد.
ساعاتی پیش وبسایت DxOMark نتیجه بررسی تخصصی خود روی دوربین های اصلی و سلفی گوشی موبایل  iPhone SE 2 -2020 را منتشر کرد. سخت افزار تعبیه شده در SE جدید کاملا با iPhone XR یکسان است. این دستگاه یک دوربین 12 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.8 و فوکوس خودکار تشخیص فاز و لرزشگیر اوپتیکال و زوم دیجیتال 5 برابری دارد. با استاندارد های کنونی، این مشخصات فنی کاملا ابتدایی است. در همین حال دوربین سلفی هم یک سنسور 7 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 است که فوکوس ثابتی هم دارد.
به طور کلی iPhone SE در اندازه گیری نوردهی و کنتراست عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می دهد و دلیلش هم حضور سیستم HDR خودکار اپل است. این سیستم هم برای فضای باز و هم داخل اتاق به خوبی کار می کند و می تواند نواحی تاریک و سایه ها را به خوبی نوردهی کند. رنگ ها یکی از نقاط قوت عکس های iPhone SE هستند. DxOMark بالانس خوب در رنگ ها و رنگبندی دقیق و درست را از جمله نقاط قوت این دستگاه شمرد.
فوکوس خودکار دقیق، سریع و مداوم است ولی وضوح تصویر در محیط های تاریک مشهود تر است. در بخش نویز و بافت کلی عکس این وبسایت اندکی از آیفون جدید کوپرتینویی ها خرده گرفت. سنسور های 12 مگاپیکسلی این روز ها فراموش شده اند و سنسور هایی با رزولیشن بالاتر که حتی در دستگاه های اقتصادی هم حضور دارند، با استفاده از تکنولوژی ادغام پیکسل می توانند تا حد زیادی نویز تصویر را کاهش دهند و عملکرد در شرایط کم نور را بهتر کنند. افزایش و کاهش جزئیات در عکس های داخلی و با کنتراست زیاد، مشهود تر بود.
پرتره های ثبت شده با دوربین اصلی و دوربین سلفی قابل قبول هستند، ولی تحسین برانگیز نه. از طرف دیگر عکسبرداری در شرایط کم نور جزو نقاط قوت SE جدید نیست. یکی از اصلی ترین دلایلش هم نبود حالت Night Mode در این دستگاه اقتصادی است.
به طور کلی این وبسایت مشهور و معتبر که به صورت تخصصی روی دوربین دستگاه ها کار می کند، به دوربین اصلی iPhone SE 2020 امتیاز 101 و به دوربین سلفی آن امتیاز 84 را داد که چندان هم بد نیست ولی با بهترین های بازار فاصله زیادی دارد.

مشاهده قیمت به روز گوشی iPhone SE 2 -2020 در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد نتایج بررسی کیفیت دوربین iPhone SE 2 -2020 توسط DxOMark منتشر شد


* الزامی
* الزامی