معرفی Canon EOS R6 به تاخیر افتاد
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399
گجت ها
دوربین EOS R6 که مدتی است شایعات و اخبار زیادی پیرامون آن میشنویم، نسخه ای بدون آینه از 6D از دسته دوربین های DSLR است و قرار بود در روز های آینده معرفی شود،
دوربین EOS R6 که مدتی است شایعات و اخبار زیادی پیرامون آن میشنویم، نسخه ای بدون آینه از 6D از دسته دوربین های DSLR است و قرار بود در روز های آینده معرفی شود، اما به نظر می رسد که برای معرفی رسمی دوربین بدون آینه فول فریم کنون باید اندکی بیشتر صبر کنیم.
بر اساس وبسایت Canon Rumors، منابع مختلفی مدعی شده اند که کمپانی Canon مجبور شده که معرفی محصول خود را تا تیر ماه عقب بیندازد و عرضه اصلی آن را هم در نیمه سوم 2020 شروع کند. اگر فرض کنیم که این خبر حقیقت داشته باشد، باز هم تا تعطیلات پایان سال 2020 زمان زیادی باقی می ماند، اما با اینحال این خبر برای طرفداران دوربین های بدون آینه Canon، ناامید کننده است.
به نظر می رسد که EOS R6 در واقع آمده تا جایگزینی برای EOS R محبوب کنونی باشد. با اینکه انتظار می رود رزولیشن تصاویر سنسور این دستگاه کمتر باشد، از بسیاری از جهات، دوربینی خواهد بود که EOS R باید می بود. در ادامه برخی از مشخصات فنی این دستگاه که ماه گذشته فاش شده بود را آورده ایم:
  • سنسور 20 مگاپیکسلی فول فریم
  • IBIS
  • حداکثر سرعت فریم 12 فریم بر ثانیه با شاتر مکانیکی
  • حداکثر سرعت فریم 20 فریم بر ثانیه با شاتر الکترونیکی
  • ضبط ویدیو 4K/60fps و 1080/120fps
  • شیار کارت خارجی دوگانه

منابع مختلف مدعی شده اند که R6 در مقایسه با EOS R5 از رزولیشن کمتر EVF استفاده خواهد کرد، نمایشگر بالا به پایین از آن حذف خواهد شد و همچنین کیفیت ساخت کلی آن هم کمتر خواهد بود. امید است این ضعف ها منجر به کاهش قیمت شدید این دوربین شود.
برای عکاسانی که می خواهند به اکوسیستم RF وارد شوند اما از امکانات و قابلیت هایی که EOS R یا EOS RP ارائه می دهند، راضی نیستند و همچنین به خرید EOS R5 با مشخصات فنی افتضاح بخش ضبط ویدیو اش هم علاقه ای ندارند، به نظر می رسد R6 می تواند انتخاب مناسبی باشد، اما برای معرفی و عرضه رسمی آن باید اندکی صبر کرد.


مشاهده قیمت به روز انواع  دوربین های عکاسی دیجیتال

نظرات کاربران در مورد معرفی Canon EOS R6 به تاخیر افتاد


* الزامی
* الزامی