مایکروسافت سخت افزار Xbox Series X را اعلام کرد.
سه‌شنبه 27 اسفند 1398
گجت ها
شرکت مایکروسافت در یک پست طولانی، مشخصات فنی و قابلیت های کنسول بازی نسل بعدی خود، یعنی Xbox Series X را اعلام کرد
شرکت مایکروسافت در یک پست طولانی، مشخصات فنی و قابلیت های کنسول بازی نسل بعدی خود، یعنی Xbox Series X را اعلام کرد و همچنین به توسعه دهندگان وعده داد که تا هفته آینده، جزئیات بیشتر سخت افزاری را در اختیارشان خواهد گذاشت.
پردازنده این کنسول، با فرآیند 7 نانومتری توسعه یافته، یعنی نسخه شخصی سازی شده ای از Zen 2 کمپانی AMD است که 8 هسته دارد و می تواند با سرعت کلاک 3.8 گیگاهرتز کار کند. پردازنده گرافیکی هم RDNA 2 از کمپانی AMD است که 12 ترافلاپس و 52 یونیت پردازشی دارد که هر کدام با سرعت 1.825 گیگاهرتز کار می کنند.
این کنسول 16 گیگابایت دارد که بین پردازنده گرافیکی و سیستم عامل و خود سیستم، به ترتیب 10 و 2.5 و 3.5 گیگابایت تقسیم شده است. همچنین حافظه داخلی SSD با ظرفیت 1 ترابایتی NVME هم وجود دارد و البته امکان افزایش این حافظه تا 1 ترابایت دیگر از طریق پورت های USB 3.2 تعبیه شده در بخش پشتی Xbox Series X هم وجود دارد.
Xbox Series X می تواند بازی ها را با کیفیت 4K و سرعت 60fps اجرا کند که البته امکان اجرای بازی با سرعت 120 فریم و حتی کیفیت 8K را هم دارد. مایکروسافت دو ویدیو نمایشی از سرعت لود بسیار بالای Xbox Series X و قابلیت Quick Resume را منتشر کرد که به کاربر اجازه می دهد به سرعت بین بازی ها بچرخد و هر بار به آخرین وضعیت بازی برگردد. این قابلیت به خاطر ذخیره وضعیت بازی در  هارد  SSD رخ می دهد که یعنی کاربر می تواند حتی بعد از خاموش کردن Xbox Series X برای به روز رسانی یا به مدت طولانی، دوباره بازی برگردد و از آخرین موقعیت خود دوباره شروع به بازی کند.
Xbox Series X همچنین از قابلیت Ray Tracing هم بهره مند خواهد بود که برای واقع گرایانه کردن نور و سایه های بازی کارایی دارد.
جزئیات بیشتر راجع به ساخت و مشخصات فنی Xbox Series X، هفته آینده اعلام خواهد شد، چرا که مایکروسافت قول آن را به شرکت های سازنده بازی داده است. گفته می شود که این کنسول بازی در تعطیلات 2020 به بازار ها عرضه خواهد شد.

باید منتظر ماند و دید که کدام کمپانی برنده رقابت کنسول های بازی جدید میوشند سونی با Playstation 5 و یا مایکروسافت با Xbox Series X .

نظر شما چیست ؟


مشاهده قیمت به روز و آنلاین انواع کنسول بازی در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد مایکروسافت سخت افزار Xbox Series X را اعلام کرد.


* الزامی
* الزامی