MSI از لپتاپ Creator 17 رونمایی کرد؛ اولین نمایشگر mini-LED جهان
جمعه 27 دی 1398
لپ تاپ
MSI از نسخه جدیدی از Creator 17 رونمایی کرده که در نمایشگرش برای اولین بار از این تکنولوژی mini-LED استفاده شده است
با اینکه مثل MicroLED تکنولوژی نوین و نوآورانه ای محسوب نمیشود، ولی mini-LED یک بهبود قابل توجه نسبت به LED های کنونی محسوب میشود. چرا که LED های کوچکتری در پنل نمایشگر جای میگیرد که باعث نور و کنتراست بیشتر میشود. همانطور که انتظار میرود، mini-LED ها راه خود را در تلویزیون ها باز کرده اند، چرا که TCL به تازگی محصولی با استفاده از این تکنولوژی را معرفی کرده است. حالا با معرفی محصولی جدیدی از کمپانی MSI، به نظر میرسد که این تکنولوژی در حال ورود به دستگاه های پردازشگر موبایل هم میباشد.
حالا در نمایشگاه CES 2020، این کمپانی از نسخه جدیدی از Creator 17 رونمایی کرده که در نمایشگرش برای اولین بار از این تکنولوژی mini-LED استفاده شده است. MSI مدعی شده که نمایشگر محصول جدیدش تا 1000 نیت روشن میشود که با روشن ترین رقبایی که در آینده معرفی میشوند هم فاصله زیادی دارد. این پنل همچنین از 240 ناحیه کاهش نور استفاده میکند که باعث میشود رنگ سفید، سفید تر و مشکی ها عمیق تر باشند.
در نتیجه، MSI اعلام کرده که Creator 17 جدید تنها نوت بوکی است که جزو دستگاه های DisplayHDR 1000 رتبه بندی VESA میباشد. این دیگر فاکتوری است که این دستگاه را برای سازندگان محتوای دیجیتالی که در اصل بازار هدف این لپتاپ است، بسیار مناسب میکند. جای تعجبی ندارد که نمایشگر mini-LED این لپتاپ رزولیشن 4K داشته و میتواند از 100 درصد طیف رنگی DCI-P3 و Display P3 پشتیبانی کند.
از حیث دیگر مشخصات فنی اما این کمپانی هیچ اطلاعاتی منتشر نکرده است و فقط به گفتن "استفاده از جدیدترین CPU و GPU" بسنده کرده است. Creator 17 جدید از پورت USB-C جدیدی استفاده میکند که میتواند ویدیو 8K را به نمایشگر خارجی منتقل کند و همچنین پورت Thunderbolt آن هم به قدری قوی است که میتواند یک اسمارت فون را شارژ کند. این دستگاه همچنین از SD کارت خوان UHS-III استفاده میکند که طبق ادعای MSI سریعترین ماژول دنیاست. برای مطلع شدن از اطلاعات دیگر از جمله قیمت و تاریخ عرضه هم باید تا چند ماه دیگر منتظر بمانیم.

مشاهده بهترین قیمت روز انواع لپ تاپ در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد MSI از لپتاپ Creator 17 رونمایی کرد؛ اولین نمایشگر mini-LED جهان


* الزامی
* الزامی