لباسشویی جدید LG نوع پارچه را تشخیص داده و بر اساس آن بهترین متد شستشو را انتخاب میکند.
چهارشنبه 25 دی 1398
لوازم
شرکت LG در نمایشگاه CES 2020 امسال، با ماشین لباسشویی جدیدی آمده که قابلیت های آن میتواند بسیار جذاب باشد. این ماشین لباسشویی به کمک هوش مصنوعی میتواند جنس لباس را تشخیص داده و بر اساس آن بهترین نوع شستشو را به کار گیرد.
شرکت LG در نمایشگاه CES 2020 امسال، با ماشین لباسشویی جدیدی آمده که قابلیت های آن میتواند بسیار جذاب باشد. این ماشین لباسشویی به کمک هوش مصنوعی میتواند جنس لباس را تشخیص داده و بر اساس آن بهترین نوع شستشو را به کار گیرد.
فرآیند شستشوی لباس میتواند بسیار خسته کننده باشد ولی کمپانی LG با ماشین های سری ThinQ و بهره مندی از هوش مصنوعی، این کار را کمی ساده تر کند. این ماشین لباسشویی از یک تکنولوژی هوشمندانه ای استفاده میکند که جنس پارچه لباس ها را تشخیص میدهد و به صورت خودکار بهترین نوع شستشو را برای آن لباس به کار میگیرد.
در ضمن خشک کننده سازگار با این شوینده هم این اطلاعات را دریافت کرده و متد خاصی برای خشک کردن لباس ها به کار میگیرد که به نوع پارچه بستگی دارد.
LG جزو اولین کمپانی هایی بود که ابزار شستشوی هوشمند و خلاقانه را وارد بازار کرد. سیستم Twin Wash این کمپانی اولین بار در سال 2015 معرفی شد و حالا در رنگ ها و مدل های مختلف به دست مشتریان میرسد. سیستم Twin Wash کمپانی LG از یک شوینده جلویی و اصلی و یک شوینده دیگر در زیر موتور اصلی تشکیل شده است. با این سیستم میتوانید لباس های بزرگ یا حوله ها را در شوینده اصلی و لباس های کوچک و ظریف تر را در قسمت کوچک قرار دهید و همه چیز را به صورت همزمان ولی با تنظیمات و چرخش مختلف بشویید.


مشاهده لیست قیمت به روز انواع ماشین لباسشویی در بازار ایران

شوینده های Twin Wash با اپلیکیشن هم کار میکردند ولی در این بخش قابلیت های آن ها کاستهمیشود. با اپلیکیشن نمیتوان نوع شستشو را خودکار کرد و در کل فرآیند شستن را سادهتر کرد.

حالا هم سامسونگ چنین سیستمشستشویی را ایجاد کرده که FlexWash نام دارد. FlexWashسامسونگ یک شوینده اصلی جلویی دارد که با یک شوینده کوچکتری ترکیب شده که این باربالای موتور اصلی تعبیه شده است. خشک کننده این سیستم تنظیمات یکسانی دارد، یعنییک خشک کننده معمولی جلویی و یک خشک کننده کوچکتر که بالای بخش اصلی قرار گرفتهاست.

حال لباسشویی جدید هوشمند LG هم از همین سیستم Twin Wash نسل هایقبلی استفاده میکند ولی به این ترکیب هوش مصنوعی را هم اضافه کرده است. شرکتسازنده مدعی شده که این ماشین لباسشویی علاوه بر نوع پارچه، میتواند حجم و وزنلباس های ورودی را هم تشخیص دهد. حتی اگر چند نوع لباس با پارچه های مختلف را دروندستگاه بسازید، بهترین تنظیمات شستشو به صورت خودکار انتخاب و به کار گرفته میشود.

کمپانی LGهنوز قیمت ماشین لباسشویی ThinQ جدید و خشک کننده سازگار با آن رااعلام نکرده است، ولی گفته میشود که در نیمه اول سال میلادی جاری قابل دسترس خواهدبود.

نظرات کاربران در مورد لباسشویی جدید LG نوع پارچه را تشخیص داده و بر اساس آن بهترین متد شستشو را انتخاب میکند.


* الزامی
* الزامی