خانواده Galaxy S20 از نمایشگر 120 هرتزی استفاده خواهد کرد.
جمعه 20 دی 1398
موبايل
بر اساس گزارشی از وبسایت Sam Mobile، سری پرچمداران بعدی شرکت سامسونگ، Galaxy S20، از نمایشگری هایی استفاده خواهند کرد

بر اساس گزارشی از وبسایت Sam Mobile، سری پرچمداران بعدی شرکت سامسونگ، Galaxy S20، از نمایشگری هایی استفاده خواهند کرد که نرخ ریفرش 120 هرتزیدارند. این گزارش از منبع بسیار مطمئن و آگاهی منتشر شده است.

شایعات اولیه از احتمال بهرهمندی از نمایشگر های 120 هرتزی، ابتدا به خاطر پرده برداری رسمی سامسونگ از نسلبعدی چیپست های این کمپانی، Exynos990، به راهافتاد. هنگام معرفی این چیپست، اعلام شد که این چیپ قادر به پشتیبانی از دوربینهای 108 مگاپیکسلی و نمایشگر 120 هرتزی میباشد.

مدتی بعد، در الگوریتم هاینسخه بتای نسخه بعدی رابط کاربری One UI، منوییرا نشان داد که کاربر با آن میتواند نرخ ریفرش نمایشگر را بین 60 و 120 هرتز،تعویض کند. لازم به ذکر است که هیچ یک از محصولات کنونی سامسونگ، نرخ ریفرش بیش از60 هرتز ندارد، بنابراین این تنظیمات در واقع هیچ کاری انجام نمیداد.


طی سال های گذشته، اسمارت فونهای پرچمدار کمپانی سامسونگ همواره از بهترین نمایشگر های دنیا بهره میبردند،بنابراین هیچ شکی نیست که این گزارش صحت داشته باشد. گفته شده که نسل بعدی ازپرچمداران سری S این غول تکنولوژی کره ای در بیستو دوم بهمن ماه در شهر سانفرانسیسکو، در کنار Galaxy Fold 2، نسل بعد از اسمارت فون های انعطاف پذیر این کمپانی، معرفی خواهدشد.

از سال گذشته، ترند جدیدی دربین اسمارت فون های بازار و شرکت های سازنده آن ها به وجود آمد. تلفن های هوشمندشروع به استفاده از نمایشگر هایی با نرخ ریفرش بالاتر کردند. لازم به ذکر است کهنرخ ریفرش، تعداد دفعاتی است که تصویر نمایشگر تغییر میکند، بنابراین هر چه ایننرخ بالاتر باشد، محتوا زیباتر و روان تر به نمایش در می آید. شرکت وان پلاس جزواولین شرکت هایی بود که OnePlus7 و 7T را با نمایشگر هایی با نرخ ریفرش 90 هرتزی روانه بازار کرد. شرکت هواوی هم Mate 30 Pro را با همین نرخ معرفی کرد ولیایسوس پا را فراتر گذاشته و نرخ ریفرش نمایشگر ROG Phone II را به 120 هرتز رساند. در ادامه Realmeهم X2 Pro را با نرخ ریفرش بیشتر معرفی کرد.گوگل هم Pixel 4 را با نرخ 90 هرتزی معرفی کردهاست.                                                                       مشاهده بهترین قیمت روز انواع گوشی موبایل در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد خانواده Galaxy S20 از نمایشگر 120 هرتزی استفاده خواهد کرد.


* الزامی
* الزامی