گلکسی نوت ۹ سامسونگ به نمایشگری ادغام شده با سنسور اثر انگشت مجهز خواهد بود
یک‌شنبه 15 مرداد 1396
موبايل
این روزها، محل قرارگیری سنسور اثر انگشت به دردسری بزرگ برای کمپانی هایی همچون سامسونگ، اپل و دیگر شرکت های فعال در این حوزه تبدیل شده
و پیدا کردن راه حلی برای آن، می تواند میلیاردها دلار سود را به حساب این شرکت ها سرازیر کند. 
اخیر شرکت های تولیدکننده گوشی در جهان، ایده تعبیه این سنسور در زیر نمایشگر را در سر می پروانند چرا که اگر موفق به پیاده سازی این ایده شوند، می توانند نسل جدید گوشی های خود را با نمایشگرهایی لبه به لبه، بدون حاشیه و بدون دکمه فیزیکی روانه بازار کنند.
در این بین، انتظار می رفت که سامسونگ بتواند از این تکنولوژی در گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس رونمایی کند اما مهندسان این شرکت نتوانستند به انتظارات پاسخ دهند و این مدل ها با سنسورهایی در قاب پشتی عرضه شدند. البته استفاده از این سنسور در قسمت پشتی چندان به مذاق خریداران خوش نیامد و از این رو، سامسونگ به طور جدی تلاش خود را برای یافتن محل مناسبی برای این قطعه به کار بسته است.
اگرچه برخی از منابع خبری ادعا کرده اند که از این تکنولوژی یعنی استفاده از سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر در گلکسی نوت ۸ رونمایی خواهد شد، اما شواهد نشان می دهند که این سنسور در گوشی نام برده، در کنار دوربین جای خواهد گرفت. البته اپل نیز در این زمینه اقداماتی را انجام داده و به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر ارشد شرکت KGI، قصد دارد تا تاچ آی‌دی را از آیفون ۸ برداشته و به جای آن، از سیستم اسکن سه بعدی استفاده کند.
حال بر اساس ادعای این تحلیلگر، سامسونگ به عنوان اولین شرکت موفق خواهد شد تا تکنولوژی استفاده از سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را در گوشی گلکسی نوت 9 مورد استفاده قرار دهد و به جهانیان معرفی کند. به گفته وی، گلکسی نوت ۹ برای فروش بیشتر نیاز به قابلیت های متمایز و برجسته دارد و از این رو، چنین تکنولوژی هایی می تواند برگ برنده آن برای رقابت با مدل های مشابه موجود در بازار باشد

قیمت به روز انواع گوشی در بازار ایران را اینجا ببینید

نظرات کاربران در مورد گلکسی نوت ۹ سامسونگ به نمایشگری ادغام شده با سنسور اثر انگشت مجهز خواهد بود


* الزامی
* الزامی