آیا گوشی وان پلاس 5 ضد آب است؟

شنبه 10 تیر 1396
موبايل
در طی چند هفته اخیر، گزارش هایی غیر رسمی مبنی بر «ضدآب بودن» اسمارت فون وان پلاس 5 در فضای وب منتشر شده
البته که واکنشی را از سوی مدیران وان پلاس به دنبال نداشت و شاهد سکوت کامل این شرکت نسبت به خبر و یا بهتر بگوییم شایعه مقاومت بدنه این گوشی در برابر نفوذ آب بودیم.
چنین سکوتی از سوی مدیران وان پلاس، برخی از کاربران فضای مجازی را بر این داشت تا خود دست به کار شوند و درستی این ادعا را با قرار دادن این گوشی در زیر آب مورد ارزیابی قرار دهند.
البته نباید فراموش کرد که این تست ها که توسط کاربران عادی انجام می شوند، هرگز مطابق با استانداردهای اولیه و پارامترهای صحیح صورت نمی گیرند و در واقع، این آزمایشات نمی توانند معیاری برای سنجش درست ضدآب بودن یک اسمارت فون به حساب آیند.
از طرفی دیگر، گوشی هایی که به قابلیت ضدآب بودن مجهزند، از نوارها و چسب های خاصی در قسمت های مختلف گوشی، برای جلوگیری از ورود آب بهره می برند که با توجه به کالبدشکافی وان پلاس 5 که اخیراً در شبکه های اجتماعی منتشر شده، هیچ نوار و یا چسبی بین نمایشگر و فریم این گوشی مشاهده نشد و حتی ورودی سیم کارت آن از خطر ورود آب مصون نیست.
با وجود تمامی موارد ذکر شده، وان پلاس 5 توانست بدون هیچ مشکلی، از تست ضد آب بودن که توسط یکی از کاربران انجام شد، جان سالم به در ببرد. همچنین، این گوشی در برابر قطرات باران و یا سرازیر شدن ناگهانی یک لیوان آب نیز مقاوم است. اما با این حال، به دارندگان وان پلاس 5 پیشنهاد می شود که هرگز این آزمایشات را انجام ندهند، چرا که خرابی در اثر نفوذ آب، شامل گارانتی این دستگاه نمی شود.

نظرات کاربران در مورد آیا گوشی وان پلاس 5 ضد آب است؟


* الزامی
* الزامی