شهاب حسینی: دونالد ترامپ یادآور روزگار سیاه ظهور آدولف هیتلر است/ عکس
سه‌شنبه 12 بهمن 1395
رسانه
شهاب حسینی با انتشار متنی اقدامات دونالد ترامپ را یادآور دوران سیاه هیتلر دانست.
شهاب حسینی در اینستاگرام خود نسبت به اقدامات اخیر دونالد ترامپ و ممنوعیت صدور روادید برای شهروندان ایرانی واکنش نشان داد.
این بازیگر دراین باره نوشت: «هم اوست یگانه مالک متعال. 
افسوس که جهان امروز در فرآیندی متناقض از پیشرفت علم و تکنولوژی و پس رفت فرهنگ انسانی قرار دارد. 
گویی هر روزه در هر گوشه دنیا می‌بایست شاهد ظهور اندیشه‌های پوسیده در قالب کسانی باشیم که زمام امور ملت‌ها را به دست می‌گیرند و جهان را به جای هدایت به نور آگاهی به ورطه ظلمت جهل می‌کشانند و هر روز و به هر بهانه نفاق، کینه، جدایی و نژادپرستی را در میان جوامع بشری رواج می‌دهند و این در حالی است که ملت‌های جهان در مسیری بر خلاف سیاستمدارانشان رو به سوی آزادی اندیشه، یگانگی و یکپارچگی دارند و با وجود هر اتفاقی در هر گوشه دنیا شکوه وحدت در عین کثرت را در همدردی و همدلی با مردم رنجدیده در هر كجای دنیا به نمایش می‌گذارند.
نمایشی چنان عظیم و با شکوه که هر عقل سلیم و دل رحیمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد مگر کسانی را که بر کوردلی و تاریک اندیشی خود اصرار دارند آنقدر که نمی‌دانند به وسعت جایگاهی که امروز در آن قرار گرفته‌اند مورد امتحان نظم آفرینش و آزمایش الهی قرار خواهند گرفت و چه بسا اگر در جایگاه تصمیم گیری‌های کلان باشند نه تنها مسئولیت یک یا چند انسان، که بار مسئولیت جوامع و ملت‌های دنیا را در کارنامه خود خواهند داشت و پاسخگوی آن خواهند بود و چه زیبا گفت شاعر، گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش.
این اواخر نقطه نظرات و مواضع اختیار شده توسط رئیس جمهور ایالات‌متحده دونالد ترامپ یادآور روزگاری سیاه و نه چندان دور در دهه‌های 30 و 40 میلادی و ظهور آدولف هیتلر است که تبعات فاجعه‌آمیز آن تا قرن‌ها بعد از این از حافظه جهان پاک نخواهد شد.
سرنوشت تمامی تک سو نگران، متکبران و خونخواران تاریخ همواره چون آینه در برابر انسان‌هاست خصوصا در معرض دید کسانی چون دونالد ترامپ و موافقانشان تا شاید چراغی باشد از گذشته برای گذر به سوی آینده.
به عنوان یک بازیگر و کارگردان سینما به هالیوود پیشنهاد می کنم که دوباره ساخت فیلمی درباره پادشاهی به نام نمرود را در دستور کار خود قرار دهد ، پادشاهی کهن که داعیه خدایی داشت و سرانجام توسط یک پشه از پای درآمد...
سید شهاب الدین حسینی»

نظرات کاربران در مورد شهاب حسینی: دونالد ترامپ یادآور روزگار سیاه ظهور آدولف هیتلر است/ عکس


* الزامی
* الزامی