بعد از برنامه خندوانه، رکورد ثبت‌نام برای اهدای عضو شکسته شد
پنج‌شنبه 16 دی 1395
رسانه
در طول ۳۶ ساعت پس از پخش برنامه خندوانه با موضوع اهدای عضو بیش از ۴۰ هزار نفر برای دریافت کارت اهدای عضو اقدام کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از انجمن اهدای عضو ایرانیان، دکتر کتایون نجفی زاده سه شنبه شب در برنامه خندوانه حاضر شد و مردم را با فرایند مرگ مغزی آشنا کرد.
هم زمان با معرفی سامانه ehda.center برای ثبت نام کارت اهدای عضو از سوی رامبد جوان، مجری برنامه، بیش از ۵۰۰۰ نفر به صورت آنلاین و هم زمان به بازدید از سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان پرداختند و پس از ۳۶ ساعت آمار ثبت نام کارت اهدای عضو به بیش از ۴۰ هزار نفر رسید. این در حالی است که پیش از آن روزانه تنها ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر متقاضی در سامانه ehda.center برای دریافت کارت اهدای عضو اقدام می کردند و این آمار حکایت از افزایش ۸۰ برابری درخواست کارت اهدای عضو و شکستن رکود این اقدام خداپسندانه دارد.
بالاترین آمار ثبت نام کارت اهدای عضو با ۱۵۰۰۰ ثبت نام در یک روز به زمان اهدای عضو عسل بدیعی بازیگر شاخص سینما و تلویزیون ایران بازمی گردد.
دکتر کتایون نجفی زاده در توضیح این اقدام انسانی از سوی مردم ایران گفت: بی شک رسانه ها در زمینه فرهنگ سازی و تشویق مردم به اهدای عضو، نقش بی بدیلی را ایفا میکنند و این آمار نیز بر این ادعا صحه می گذارد.
وی افزود: اهدای عضو یک اقدام انسانی خارق العاده است که خانواده هر فرد مرگ مغزی با رضایت به اهدای ارگان های عزیزش می توانند جان ۱ تا ۸ نفر را نجات داده و ۱ تا ۵۳ تن را از معلولیت برهانند. اهدای عضو تنها اهدای بخشی از بدن نیست بلکه اهدای زندگی به یک فرد منتظر است که شاید سالها در آروزی سلامتی بسر برده است.
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان از مردم خواست با ثبت نام در سامانه www.ehda.center و دریافت کارت اهدای عضو این اقدام خداپسندانه را ادامه دهند.

لینک ثبت نام

نظرات کاربران در مورد بعد از برنامه خندوانه، رکورد ثبت‌نام برای اهدای عضو شکسته شد


* الزامی
* الزامی