موبایل های Pixel به لرزشگیر دیجیتال برای ضبط ویدیوهای 4K مجهز هستند
دوشنبه 19 مهر 1395
ماشينهای اداری
گوگل معتقد است موبایل های پیکسل اش بهترین دوربین را در بین اسمارت فون های موجود در بازار دارند. این ادعا کمی جسورانه به نظر می رسد، اما نمونه تصاویر ثبت شده توسط این دستگاه که چندی پیش به نمایش گذاشته شد، نشان از عملکرد عالی آنها دارد.
حال به نظر می رسد پیکسل ها در زمینه ثبت ویدیو نیز سرآمد هستند. پیش از این می دانستیم قابلیت فیلمبرداری 4K و همچنین ضبط ویدیوهای اسلوموشن با رزولوشن تمام اچ دی و نرخ 120 فریم در ثانیه در این دو تلفن همراه وجود دارد. طبق اظهارات اخیر «ایساک رینالدز» مدیر تیم توسعه دوربین گوگل، موبایل های Pixel از سیستم لرزشگیر تصویر الکترونیکی (EIS) در حین ضبط ویدیوهای 4K نیز پشتیبانی می کنند.
ین خبر بسیار امیدوار کننده است، زیرا تصویربرداری در رزولوشن 4K به اندازه کافی روی سخت افزار اسمارت فون فشار می آورد، حال افزودن EIS به این حجم کاری به توان فوق العاده پردازشگر و مهم تر از آن، مدیریت بهینه سیستم عامل در استفاده از این منابع نیاز دارد.
با این تفاسیر بسیاری از کارشناسان نسبت به عدم بهره گیری از سیستم لرزشگیر اپتیکال (OIS) در پرچمداران گوگل اعتراض دارند، اما این غول تکنولوژی نسبت به انتخاب تکنیک های تثبیت تصویر در پردازش ثانویه بسیار مطمئن به نظر می رسد، و احتمالاً ترکیب 4K و EIS نتیجه خوبی را در بر خواهد داشت.

نظرات کاربران در مورد موبایل های Pixel به لرزشگیر دیجیتال برای ضبط ویدیوهای 4K مجهز هستند


* الزامی
* الزامی