پوسترهای مراسم WWDC 2014 اپل نصب شدند، منتظر iOS 8 باشید
یک‌شنبه 11 خرداد 1393
موبايل
تا دوشنبه فاصله زیادی نمانده و قرار است از نسخه جدید یکی از محبوبترین سیستم عامل‌های دستگاه همراه (موبایل و تبلت)، iOS رو نمایی شود
تا دوشنبه فاصله زیادی نمانده و قرار است از نسخه جدید یکی از محبوبترین سیستم عامل‌های دستگاه همراه (موبایل و تبلت)، iOS رو نمایی شود، شب سرنوشت سازی خواهد بود. علاوه بر آن سیستم عامل نه چندان محبوب اما زیبای OS X هم شاهد به روزرسانی اساسی خواهد بود. این کنفرانس، کنفرانس جهانی توسعه دهنده گان اپل است: WWDC 2014.

حساسیت‌ها پیرامون مراسم‌های بزرگ و اساسی اینچنینی بسیار است و هر جزییاتی از آن مهم است. به مانند سال‌های پیش اپل شروع به نصب تزیینات محل برگزاری مراسم کرده است و بنرهای این مراسم را نصب کرده است. سال گذشته به دلیل حساسیت‌های زیاد پیرامون باز-طراحی iOS 7 این بنر‌ها بسیار هیجان انگیز بودند اما امسال چه؟ امسال هم هیجان انگیز است اما از نوع هیجانی که واقعا نمی‌دانی قرار است چه رخ بدهد!
تفسیر اینکه این 8 زیر آب چه می‌خواهد به ما بگوید حقیقتا دشوار است، سیستم عامل مقاوم در برابر آب؟!  … مشخص است که این جمله شوخی بود اما واقعا قرار است شاهد چه باشیم؟ مشخصا باز-طراحی بزرگی در انتظار ما نیست و طراحی کلی سیستم عامل همان است که در iOS 7 با هم دیده ایم اما به مانند دیگر به روزرسانی‌های اساسی iOS مسلما قابلیت‌هایی جدید به آن اضافه خواهد شد. مثلا heathbook که شایعات آن از مدت‌ها پیش بر سر زبانهاست.
از دیگر سو از این بابت که تغییرات و امکانات جدید سیستم عامل سر نخ‌هایی از آیفون و آیپد جدید خواهد بود، حساسیت این مراسم بالاتر می‌رود. مثلا همین Heathbook را که گفتیم، اگر وجود داشته باشد می‌توان شایعات حسگر ضربان قلب در هدفون‌های جدید را بیشتر باور کرد.
به غیر از iOS که به مانند سال گذشته احتمالا در آخر مراسم معرفی خواهد شد، در ابتدای مراسم، بعد از شنیدن آمار و ارقام مخصوص اپل(!) شاهد به روزرسانی اساسی سیستم عامل OS X خواهیم بود. سال گذشته امکانات خوبی به ان اضافه شد و خبر بهتر آن که خیلی موارد رایگان شدند. باید دید امسال قرار است شاهد چه باشیم؟