انتشار نتایج تست باتری تبلت اکسپریا Z2 سونی
دوشنبه 18 فروردین 1393
تبلت
Xperia Z2 Tablet یکی از جدیدترین تبلت های بازار است. قبول کردن این موضوع که چقدر این دستگاه سبک و باریک می باشد کار بسیار سختی است، مگر اینکه آن را شخصا در دست بگیرید.
سونی در این تبلت ۶.۴ میلیمتری از یک باتری ۶,۰۰۰mAh استفاده کرده که انرژی مورد نیاز آن را تامین می کند. مدل قبلی این تبلت هم باتری با همین ظرفیت داشت.
پروسسور Snapdragon 801 به این دستگاه قدرت می دهد. صفحه نمایش آن هم ۱۰.۱ اینچی با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسل است که انرژی کمتری نسبت به یک صفحه نمایش با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل مصرف می کند. در صفحه نمایش این دستگاه از تکنولوژی اختصاصی سونی که دارای LEDهای آبی و فسفرهای قرمز و سبز می باشد بجای بکلیت های سفید رنگ سنتی استفاده شده است.
در مورد صفحه نمایش، این محصول سونی دارای حداکثر روشنایی ۴۸۴ نیت می باشد، اما هنگامی که روشنایی را در حالت متوسط قرار می دهیم (یعنی در همان حالتی که باتری دستگاه توسط Gsmarena تست می شود)، صفحه نمایش بطور قابل توجهی تاریک می شود. در واقع هنگامی که نشانگر روشنایی روی ۵۰ درصد می باشد، روشنایی دستگاه حدود ۱۰۰ نیت است.
این میزان روشنایی در حالت ۵۰ درصد کمتر از بسیاری از تبلت هاست. مثلا Apple iPad Air در این حالت، روشنایی به اندازه ۱۸۰ نیت دارد و روشنایی Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 حدود ۳۱۰ نیت می باشد.
با درنظر گرفتن توضیحات بالا، عملکرد این تبلت سونی در بخش مرور وب و پخش ویدئو خوب است. در بخش مرور وب این تبلت در صدر لیست قرار دارد و در این بخش رقبایی چون Galaxy Tab Pro 10.1 و iPad Air را کنار زده است.
در آزمون پخش ویدئو این تبلت به نتیجه ای در حدود ۱۲ ساعت دست پیدا میکند. با اینکه این نتیجه خوب است، اما دو تبلت Galaxy Tab Pro 10.1 و iPad Air در این آزمون نتیجه ای بهتر از تبلت سونی بدست آورده اند.