نمایشگر آیپد، سریعترین زمان پاسخگویی در بین تمام تبلت ها را دارد
پنج‌شنبه 18 مهر 1392
تبلت
به خاطر دارید که چندی پیش شرکت Agawi نتایج تست های صورت گرفته بر روی سرعت پاسخگویی نمایشگر تلفن های هوشمند را اعلام کرد و در این میان آیفون ۵ از همه سریع تر ظاهر شد. بنابراین جای تعجبی ندارد که در رقابت تبلت ها، اتفاقی یکسان برای آیپد نیز رخ دهد.
حتما به خاطر دارید که چندی پیش شرکت Agawi نتایج تست های صورت گرفته بر روی سرعت پاسخگویی نمایشگر تلفن های هوشمند را اعلام کرد و در این میان آیفون ۵ از همه سریع تر ظاهر شد. بنابراین جای تعجبی ندارد که در رقابت تبلت ها، اتفاقی یکسان برای آیپد نیز رخ دهد.

همان طور که در نمودار میانگین سرعت پاسخگویی نمایشگر تبلت ها در بالا ملاحظه می کنید، آیپد مینی با ۷۵ میلی ثانیه بالاتر از آیپد نسل ۴ با ۸۱ میلی ثانیه زمان پاسخگویی قرار گرفته. بعد از آنها انویدیا شیلد با ۹۲ میلی ثانیه قرار دارد و سرفیس آرتی با ۹۵ میلی ثانیه چهارم است.


بدترین نتیجه را گلکسی تب ۳ با ۱۶۸ میلی ثانیه داشته و البته نکسوس ۷ نسخه ۲۰۱۳ نیز چندان خوب ظاهر نشده و ۱۳۵ میلی ثانیه، میانگین زمان پاسخگویی نمایشگر آن بوده.


سریع بودن پاسخگویی نمایشگر رتینای آیپد نسل ۴ نشان می دهد که بالا بودن رزولوشن و تراکم پیکسل یا بزرگ بودن قطر نمایشگر، نمی تواند توجیه مناسبی برای کند بودن پاسخگویی دستگاه باشد و قطعا قدرت پردازشی GPU و درایورهای گرافیکی نیز در این میان نقش بزرگی را ایفا می کنند.


شما در این باره چه تجربه ای دارید؟