سریع‌ترین خودروی دنیا!
چهارشنبه 10 مهر 1392
خودرو
سوپرخودروی One توانایی رسیدن به حداقل سرعت 450 کیلومتر بر ساعت را خواهد داشت
آقای "کرستین ون کوئینیگزِگ" (Christian Von Koenigsegg) مالک خودروسازی کوئینیگزِگ روز گذشته خبر از تولید مدل One داد؛ مدلی که به گفته وی، سریع‌ترین خودروی به مرحله تولید رسیده خواهد بود. آقای کوئینیگزِگ در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت Business Week داشت، اعلام کرد که سوپرخودروی One توانایی رسیدن به حداقل سرعت 450 کیلومتر بر ساعت را خواهد داشت. بدین ترتیب با تولید سوپرماشین جدید کمپانی سوئدی، نام بوگاتی ویرون سوپر اسپرت نیز به عنوان سریع‌ترین خودروی فعلی کره خاکی با رکورد 416 کیلومتر بر ساعت (البته در کنار هنسی ونوم GT) به فراموشی سپرده می‌شود.

کوئینیگزِگ One سریع‌ترین خودرویی خواهد بود که در کم‌ترین زمان ممکن به سرعت‌های 200، 300 و 400 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. بنا بر گفته مالک این خودروسازی، سوپرخودروی جدید، تنها در 20 ثانیه به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید؛ این در حالی است که بوگاتی ویرون سوپر اسپرت برای رسیدن به این سرعت نیاز به 25 ثانیه زمان بیش‌تری دارد (عکس‌هایی که در این پست مشاهده می‌کنید مربوط به خودروی کوئینیگزگ آگرا R می‌باشد).
لازم به ذکر است که هم‌چنان تاریخ مشخصی برای عرضه این مدل به علاقمندان تعیین نشده است، اما کمپانی سوئدی رسماً اعلام کرده است که قصد دارد تا پایان سال 2013، کار ساخت یک مدل آزمایشی را به اتمام برساند. وضعیت قیمت کوئینیگزِگ One نیز مشخص نیست، ولی گمان می‌رود که قیمتی برابر با 2 میلیون دلار داشته باشد. دلیل انتخاب نام One برای سوپرخودروی سوئدی از سوی کمپانی سازنده این عنوان شده است که این مدل به ازای هر کیلوگرم وزن، قادر است تا 1 اسب‌بخار نیرو تولید کند. گفتنی است که این سوپرماشین خوش‌آتیه نیروی محرکه خود را از یک پیشرانه هشت سیلندر 5.0 لیتری مجهز به توربوشارژردوگانه می‌گیرد که توانایی تولید 1,400 اسب‌بخار نیرو را دارد.

نظرات کاربران در مورد سریع‌ترین خودروی دنیا!


* الزامی
* الزامی